Zbierka modelov motoriek môže čítať aj stovky kusov

Každý z nás má nejakú vášeň. Zatiaľ čo jeden dáva prednosť umeniu, iný rybárči. Potom sú tu ľudia, ktorí milujú zbierky. Každý, kto túto činnosť miluje, už vie, o čom je reč. Stále si prajete svoju zbierku rozširovať. Zbierka modelov motoriek sa tak skutočne môže rozrastať veľmi nápadne.

Keď to začne prvým modelom

Najprv si zaobstaráte prvý model motorky. Ten bude väčšinou mať nejaký zmysel – bude napríklad ísť o stroj, ktorý ste sami vlastnili. Alebo sa motorka bude podobať tomu, na čom ste jazdili v období dospievania. Potom tomu ale pomaly prepadnete a za čas už kupujete prvé krásne výstavné systémy. Za chvíľu už presklené výstavné vitríny u vás doma nesmú chýbať v celej obývačke. A je skutočne na čo sa pozerať. Svoj čas trávite tým, že s vášňou sledujete, čo by ste mohli do svojej zbierky pridať.

Nejde to zastaviť, je to úplná vášeň

Potom už to s vami ide skutočne z kopca. Ale v tom najlepšom slova zmysle. Máte totiž koníček, ktorý vám prináša radosť. Zisťujete si informácie o jednotlivých strojoch a máte aj zbierky závodných strojov. Poznáte zaujímavosti z prevádzky jednotlivých modelov, aj životné osudy ich jazdcov. Zberateľstvo je pre vás vášeň, z ktorej máte úprimnú radosť. Už si neviete svoj život predstaviť bez svojich skvostov.

Môžete vzdelávať ostatných

Ak ste fanúšik mladých, možno aj vás zaujme možnosť, ako svoje znalosti odovzdávať ďalej. Môžete si dohovoriť niekoľko študentov, ktorí s vami budú spolupracovať a spoločnými silami sa postaráte o rozsiahlu zbierku. Vzdelávať ostatných ale môžete svojim zapálením aj tak, že oslovíte vzdelávacie inštitúcie a usporiadate prehliadku priamo u vás alebo pomocou online konferencie. Vlastná zbierka motoriek, to je kus prítomnosti aj histórie. Dovoľuje nám preskúmať svet pretekárov i bežných motoristov, a to za celú históriu motocyklov, ktorá sa začala písať v roku 1869, kedy bol zostavený prvý motocykel poháňaný parou.

Publikované: 31. 03. 2022

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová