Ako by mal vyzerať vjazd do garáže?

Garáž je bezpochyby praktická aj užitočná. Ide o komfortné riešenie pre vás aj vaše vozidlo. Avšak, aby ste si garáž skutočne mohli vychutnať, musíte sa k nej dostať pohodlným spôsobom - čo vlastne znamená, že musíte vyriešiť vjazd do garáže.

Na čo by ste sa mali zamerať pri vjazde do garáže

Dôležitým faktorom je vzdialenosť garáže od miestnej komunikácie. Ak sa garáž nachádza blízko cesty a rušnej premávky, pravdepodobne do nej budete musieť urýchlene odbočiť. V tom prípade by ste mali myslieť na vhodnú garážovú bránu na diaľkové ovládanie. Dôležitým faktorom je tiež príjazdová cesta ku garáži a samozrejme, garážové dvere, ktoré by ste mali voliť prispôsobiť vjazdu do garáže.

Aké by mala byť prístupová cesta?

Príjazdová cesta by mala byť krátka, rovná a praktická. V prvom rade musíte myslieť aj na vplyvy počasia. Dážď môže povrch cesty poškodiť, preto ju radšej vydláždite alebo posypte kamienkami. Samozrejme, dôležitý je aj sklon príjazdovej cesty. Ten by vo všeobecnosti nemal byť väčší ako 25 %. Hoci je ideálne, ak je cesta rovná, nie je to vždy možné.

Garážová brána: Ako si ju vybrať?

Na trhu nájdete hneď niekoľko typov garážových brán. Medzi popredné sa radia sekčné garážové brány, ktoré sa zasúvajú pod strop. Vďaka mechanizmu zasúvania sa pod strop šetria miesto pred garážou a sú teda vhodné do garáží s nedostatkom priestoru. Druhým variantom je rolovacia garážová brána, ktorá funguje na podobnom princípe ako brána sekčná. Môžete si vybrať tiež dvojkrídlovú garážovú bránu, ktorá, ako plynie zo samotného názvu, pozostáva z dvoch krídel/dverí a otvára sa vonkajšieho priestoru. Nech sa už rozhodnete akokoľvek, myslite na to, že garážová brána na automatický pohon vám značne zjednoduší život. Nemusíte sa obávať ani výpadkov prúdu, pretože každú automatickú garážovú bránu môžete otvoriť aj manuálne.

Publikované: 27. 01. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Alena Čevelová