Pitný režim v najvyššej kvalite

Vedeli ste, že svoj zdravotný stav môže každý z vás počas svojho života ovplyvniť, a to každodennými malými rozhodnutiami, ktoré robíte? Zdravá strava, pohyb, dostatok spánku, vyhýbanie sa cigaretám, nadmernému alkoholu a v neposlednom rade prijímanie dostatočného množstva tekutín. Vo všeobecnosti by mal dospelý človek vypiť okolo dvoch litrov vody za deň, no dajte si ruku na srdce a úprimne zhodnoťte to či sa vám tento objem podarí prijať. So športovými aktivitami a počas horúcich letných dní je nutné tento príjem zvýšiť.

Voda v domácnosti

Pravdou je, že pitnú vodu v domácnosti využívame aj na domáce práce či v spotrebičoch, preto by ste mali dbať na jej vysokú úroveň. Hodiť sa vám bude kvalitný zmäkčovač vody, vďaka ktorému predĺžite životnosť práve spotrebičom a nebude sa na nich vytvárať nechcený vodný kameň. Aj vaša pokožka a vlasy vám poďakujú, keď vodu zbavíte tvrdosti. To, či máte tvrdú vodu, môžete okrem viditeľného vodného kameňa na vodovodnom kohútiku, v kanvici či v práčke alebo umývačke riadu, zistiť aj domácim meraním. O rozbor vody teda nemusíte žiadať vašu vodárenskú spoločnosť, ale vykonať si ho môžete aj svojpomocne. Zaobstarajte si kvapkové či prúžkové testery a výsledok budete mať už do niekoľkých minút. Podľa toho budete vedieť či vám zmäkčovač treba, alebo nie.

Pite nezávadnú vodu

Ak si dávate pozor na stravu, ktorú do organizmu prijímate, určite by ste si mali dať ako prioritu piť tú najkvalitnejšiu možnú vodu. S tým vám pomôže UV lampa, vďaka ktorej zbavíte vodu 99,99 percent mikroorganizmov a baktérií. Lampa funguje na princípe sterilizačného UV žiarenia a jej životnosť je približne jeden rok, pričom sa umiestňuje na prívod studenej vody. Práve pravidelným a dostatočným pitným režimom, ktorým do tela dostanete kvalitnú vodu, robíte každodenne správne rozhodnutie pre seba a svoju rodinu. Čistá pitná voda je najdôležitejšia pri hydratácii, tak jej príjem nepodceňujte. Zdroj obrázku: Javier Ruiz / Shutterstock.com

Publikované: 24. 06. 2022

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová