Poznáte hity tohtoročných Vianoc pokiaľ ide o detské hračky?

Vianoce sú sviatkom rodiny a neoddeliteľne k nim patria rozžiarené očká detí pod rozsvieteným stromčekom s množstvom darčekov pod ním. Viete, aké darčeky sú hitom tento rok?

Stavte na spoločenské hry

O detské hračky rozhodne núdza nie je, ale vybrať ich je niekedy zložité. Divíte sa, že sa s nimi dieťa nehrá? Veľké množstvo hračiek sa dnes predáva v minimalizovaných baleniach. Výrobcovia sa vám snažia neustále ponúkať ďalšie a ďalšie pokračovanie, aby vám hračku predali viackrát. So základom sa dieťa príliš nevyhrá. A preto sa vám zdá, že o hračku nemá záujem. Druhý problém je, že deti preferujú spoločenské hry. Tak si k týmto Vianociam kúpte také, ktoré budete hrať celá rodina. Práve oni sú hitom tohtoročných Vianoc. Môže ísť o moderné stolné hry. Zabudnite na Dostihy a stávky, na Monopoly aj na Človeče, nehnevaj sa. Hitom sú úplne iné – Karak, Ubongo, Carcassonne a ďalšie. Stále však fungujú tiež rôzne stolné futbaly či iné podobné hračky. To je darček, ktorý poteší celú rodinu. Prečo hrať spoločenské hry? Rozvíjajú jemnú motoriku mladších detí a logické myslenie u detí aj dospelých. Prinášajú príležitosť, opäť si ako rodina sadnúť spolu ku stolu a venovať sa spoločnej záľube. Stolné hry sú veľkým hitom. Vpustite ich aj do vašej rodiny.

Športové darčeky deti milujú

Mala by to byť doslova povinnosťou nás rodičov – viesť deti k športu. V prvom rade musíme dať deťom príležitosť športovať. Prihlásiť ich do vhodných krúžkov, ísť im príkladom, ale samozrejme im tiež kúpiť vhodné športové pomôcky. Nič nepokazíte, keď v zime venujete bicykel, kolieskové korčule, alebo plavecké pomôcky. Alebo venujte vybavenie pre zimné športy. Športové potreby sú druhým najobľúbenejším darčekom pre deti. Ak dieťaťu dokážete venovať lásku k športu, urobíte preňho strašne veľa. Darujete mu do budúcnosti nielen záľubu, ale aj zdravie, často štíhlu líniu a určite aj mnoho priateľov.

Publikované: 25. 11. 2021 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová