Klimatizácia by nemala chýbať ani u vás doma

Klimatizácia je zariadenie na úpravu vzduchu v celých budovách (priemyselné haly), v jednotlivých obytných (panelákovej byty, rodinné domy a i.), Kultúrnych alebo ubytovacích (koncertné, divadelné a rokovacie sály, kiná, hotelové izby a haly, reštaurácie, kúpele, lôžkové zariadenia v nemocniciach, inkubátory) a pracovných priestoroch (kancelárie, laboratóriá, lekárske ordinácie, operačné sály, súdnej siene, banky, nákupné centrá, rozhlasové a televízne štúdiá, filmové ateliéry, miestnosti s výpočtovou a reprodukčné technikou pod.) alebo v dopravných prostriedkoch ( motorové vozidlá, lode, vlaky, lietadlá).

Ako klimatizácia funguje?

Hlavnými funkciami klimatizácie sú nasávanie čerstvého vonkajšieho vzduchu a jeho následná filtrácia, úprava teploty a vlhkosti na požadované hodnoty a doprava na príslušné miesta pomocou ventilátorov. Klimatizácia podľa svojho prevedenia a typu môže vetrať, ochladzovať, vykurovať a zvlhčovať, odvlhčovať a filtrovať (ionizovať) vzduch. Používa sa v budovách a miestnostiach, kde sa teplota môže pohybovať od 18ºC do 32ºC. Tip: Psali jsme česky.

Kde sa po klimatizáciu poobzerať?

Kompletnú ponuku sortimentu klasických aj mobilných klimatizácií od popredných svetových výrobcov značiek ako sú mobilné klimatizácie DAITSU, REFREDO, SAKURA, REMKO či Dantherm nájdete v e-shope klimatizace.zde.cz. Podľa daného priestoru si môžete vybrať klimatizácia nástenné, nástenné multi, dizajnové, mobilné, podstropno - parapetné, kazetové, kanálové a centrálne systémy. V ponúkanom sortimente sú ďalej ventilátory UFO, výkonné venkovní ochlazovače, odvlhčovače, elektrocentrály či vibrační pěchy.

Publikované: 11. 05. 2021

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová