Radiátory sú dnes dizajnový doplnok

Radiátor je nevyhnutnou súčasťou mnohých domov a bytov. Práve pomocou neho je interiér vykurovať. Nie nevyhnutne musí ísť o nevzhľadnú súčasť bývania. Pozrite sa na vzhľad radiátorov z pohľadu, ktorý ukáže, aké sú v tomto smere moderné trendy.

Nenápadný tvar, aj farba

Jasná voľba pre toho, kto nechce, aby radiátor jeho interiér hyzdil. Aj preto niektorí výrobcovia kladú dôraz práve na ich nenápadný vzhľad. To znamená, že takýto radiátor má skutočne malú hrúbku, a svojimi rozmermi môže dokonale zapadnúť napríklad do výklenku pod okno. Farba nemusí byť nutne len biele. Ak je interiér vymaľovaný iným odtieňom, nie je problém získať v rovnakom i radiátor. Bude tak dokonale ladiť so stenou, vďaka čomu sa na prvý pohľad stratí.

Môžu vyzerať ako dizajnový prvok

Ak si pod kúrením predstavujete len klasiku umiestnenou pri stene, iste vás prekvapí moderné možnosti. Také, ktoré ukazujú, že radiátor môže byť aj štýlovým doplnkom interiéru. Môžu byť vo forme obrazu na stene, ktorý funguje na elektrinu a pomocou neho vykurujete interiér. Rovnako tak môžu vyzerať napríklad ako zaujímavý dizajnový stĺp, alebo plastika, ktorá je umiestnená v interiéri. V moderných domoch rozhodne osvedčená voľba. Problémom nemusí byť ani riešenie, ktoré je kombinované potrebné sa zrkadlom, čo sa hodí vo chvíli, keď chcete vykurovať priestor chodby.

Retro štýl opäť ožíva

Vyššie sme zmapovali možnosti, ktoré sú spojené so snahou kúrenie čo najviac schovať. Sú ale aj možnosti, ktoré sú naopak spojené s tým, kedy je cieľom ho čo najviac ukázať. Dominuje treba štýl art deco, štýl zámocký, alebo to môžu byť aj zaujímavé špirály súvisiace s industriálnym štýlom. Tu je cieľom ukázať, že radiátor môže vyzerať aj inak, než len klasicky. A tento retro vzhľad je následne zvýraznený z toho dôvodu, aby sa kúrenie stalo časťou interiéru, ktorá k sebe bude sťahovať pohľady jednotlivých návštevníkov.

Publikované: 30. 01. 2018

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová