Spríjemnite si bývanie s Feng-shui

Trend, ktorého cieľom je primárne navodiť dokonalú harmóniu. Aké sú tie hlavné zásady, ktoré s takto naladeným interiérom súvisí? Tie hlavné vám predstavíme. Prvým krokom je eliminovať všetok neporiadok. To je prvá zásada, ktorú treba dodržať. Všetko, čo sa niekde váľa, alebo dokonca prekáža, musí preč.

Pozor aj na emocionálnej neporiadok

O čo ide? Sú to napríklad staré fotografie, ktoré môžu pripomínať staré lásky a vzťahy. Rovnako tak to môžu byť aj rôzne darčeky od niekoho, na koho nemáte ideálne spomienky, alebo vo vás výrazne vzbudzuje emócie. Aj toto musí preč. Na voľné miesta sa odporúča umiestniť čerstvé rastliny, ideálne vo forme kvetín.

Okná otvárajte správne

Feng-Shuei je spojené aj so správnym otváraním okien. Bohužiaľ v dobe moderných plastových okien je daný požiadavka veľmi ťažké zachovať. To preto, že okná by sa mala otvárať vždy smerom von. Ak sú na oknách závesy, je nutné ich cez deň dokonale rozhrnúť. V noci je nutné ich naopak dokonale zatiahnuť, aby cez okná neprenikalo žiadne svetlo.

Osvetlenie vždy len tlmené

Počas dňa je základom denné svetlo. Akonáhle sa zotmie, je vhodné používať len tlmené osvetlenie. Vyhnite sa preto žiarovkám, ktoré sú silné. Tiež pamätajte, že žiadna žiarovka by nemala byť viditeľná. Je potrebné využívať rôzne tienidlá, ktoré pomôžu aj k navodeniu tlumenosti. Ideálne je také osvetlenie, u ktorého je možné intenzitu svetla ľahko meniť.

Štyri hlavné farby

Feng-Shuei domácnosť by mala byť spojená so štvoricou hlavných farieb, ktoré by mali jasne dominovať. O aké ide? Prvá dvojica je celkom známa, a je to kombinácia čiernej a bielej, ktoré by mali byť v rovnováhe. Ďalej je dobré do interiéru tiež zapojiť farbu červenú a ďalej farbu zlatú. Nie je problémom je v rámci jednotlivých miestností i prvkov kombinovať, čím dosiahnete tiež toľko potrebné vyvážené harmónie.

Publikované: 16. 01. 2019

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová