Praktické tipy

Zvažujete kúpu septika? Povieme vám, na čo by ste si mali dať pozor

Každý z nás používa toaletu alebo kúpeľňu. Preto je naša životná aktivita neoddeliteľne spojená so spotrebou vody a tvorbou odpadových vôd. Aby sa zabezpečilo, že toto znečistenie neovplyvňuje životné prostredie, každý dom potrebuje kanalizáciu. Teda miesto a systém, ktorý zaistí odtok všetkých odpadových vôd z domu.

Časy, kedy sa takáto voda a odpad vypúšťali len tak do voľnej prírody, sú dávno preč a viac menej väčšina domácností v blízkosti verejnej kanalizácie sa musí na ňu aj napojiť. Ak si myslíte, že vás sa to netýka, opak je pravdou. Aj keď ste mimo dosahu, mali by ste si odtok odpadových vôd veľmi rýchlo zaistiť. Pomôže vám v tom univerzálny septik, ktorého parametre a dobré vlastnosti vás o jeho výhodách veľmi rýchlo presvedčia.

Výhody pre tých, ktorí nemajú inú možnosť

Systém odpadového hospodárstva tohto typu v súčasnosti plní svoje funkcie veľmi dobre a vďaka nim môžete využiť všetko potrebné pre život bez toho, aby ste mali k dispozícii centrálnu odpadovú jednotku. Ide o výber miestneho čistiaceho systému pre dočasný pobyt vo viac nedostupnom teréne. Moderné technológie a špecifické postupy výroby vám poskytnú jednoduché a rýchle riešenie tohto problému – čistiarne odpadových vôd alebo septiky.

Objem septiku a tvar

Objem septiku alebo univerzálnej nádrže na dažďovú vodu závisí od viacerých parametrov. Najdôležitejší je samozrejme počet členov v domácnosti, ktorí sa podieľajú na produkovaní určitého objemu odpadových vôd.

To znamená, že ak v dome žijú 4 ľudia a spotrebujú 200 litrov za deň na osobu, potom objem septiku by mal byť rovný 200 × 4 = 800 litrov. A trojnásobná veľkosť 800 x 3 = 2400 litrov. V takomto prípade by ste sa mali rozhodnúť pre septik, ktorého objem nie je nižší ako 2400 litrov.

Pri výbere septikovej nádrže je potrebné vziať do úvahy aj jej tvar. Tvar septiku by nemal byť príliš hlboký, pretože v tom prípade budú podhodnotené jeho ďalšie parametre, a to povedie k tomu, že sa samočistenie zhoršuje. Minimálna hĺbka septikovej nádrže by mala byť 1,3 metra od úrovne vody.

Možno je to všetko pre niekoho banalita, no v prípade, že hľadáte pre svoj domov niečo podobné aj vy, oplatí sa vám na to myslieť a poprípade navštíviť stránku dobrezumpy.sk

Add Comment

Click here to post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kamarádi

Radi by ste si ozdobili okná závesy, ale nepatríte k milovníkom ručných prác a šitie? Praktickým riešením sú hotové závesy. V interie.sk ich kúpite navyše za akčné ceny!

Zaujali vás moderné novostavby Bratislava? Potom sa vám určite bude páčiť možnosť bývania v novom projekte Premiére!

Odporúčame

Napínacie poťahy

Krásne poťahy na sedacie súpravy, kreslá, stoličky.

Terasové sálače

Kvalitné terasové sálače do firiem a do domácností od Eprofi