Ako používať sušičku?

Sušička bielizne vám zjednoduší pranie bielizne. Nemusíte sa trápiť hľadaním miesta, kam umiestniť sušiak a ušetríte aj veľa času. Bielizeň zo sušičky bude vyzerať ako nová. Viete, ako sušičku používať a na čo si dať pozor? Sušička samostatná alebo súčasť práčky Premýšľate nad tým, že by ste chceli sušiť bielizeň rýchlejšie a efektívnejšie? Kúpte si domov sušičku na bielizeň. Vybrať si môžete z dvoch druhov. Kondenzačná sušička, ktorá nepotrebuje pripojenie k odpadu alebo ventilačná sušička, ktorá už musí byť v kúpeľni. V niektorých prípadoch bývajú sušičky aj súčasťou práčky. V tom prípade však počítajte s vyššou sumou, ktorú do spotrebiča musíte investovať.

Čo a ako sušiť

Na väčšine sušičiek na bielizeň je napísané, aké prádlo a na akú teplotu sušiť. Ak máte napríklad pánske bavlnené trenírky alebo aj tričká a iné kúsky oblečenia, snažte sa ich sušiť spoločne. Zvoľte napríklad program “suchá bielizeň do skrine”. V takom prípade bielizeň jednoducho poskladáte rovno do bielizníka. Niektoré z toho je potreba žehliť, ale veľké množstvo bielizne stačí len po vysušení poriadne pretrepať.

Oblečenie, ktoré do sušičky nepatrí

S pánskym spodným prádlom nie je problém, pokojne ho môžete dať na nižšiu teplotu do sušičky. Nedávajte do nej však dámske podprsenky, radšej ani športové podprsenky, pretože by sa mohla výrazne skrátiť doba ich životnosti. Nesušte ani dámske klasické nohavičky, ktoré by sa mohli v sušičke zmenšiť dokonca až o jednu konfekčnú veľkosť.

Ako postupovať

Najskôr dajte bielizeň do práčky, zvoľte vhodný program. Následne ho vytiahnite a dajte do sušičky. Opäť zvoľte vhodný program a nechajte bielizeň sušiť až do jeho konca. Väčšina programov sa pohybuje od tridsiatich do šesťdesiatich minút. Následne sušičku otvorte, počkajte približne 5 až 10 minút, aby sa z nej dostala počiatočná vlhkosť a bielizeň vytiahnite do koša na bielizeň.

Publikované: 07. 01. 2020

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová