Detská izba Erbesi ­– príbehy šťastných detí píše pripravené prostredie

To bola filozofia slávnej pedagogičky, Marie Montessori (1870-1952), ktorá sa dnes s obľubou uplatňuje vo výchove detí. Pripravené prostredie sa podieľa na správnom vývoji detí už od bábätka. Rozvíja jemnú aj hrubú motoriku, intelekt, aj z veľkej časti ovplyvňuje duševný vývoj dieťaťa. Ako také prostredie pripraviť už pre bábätko? Deti sme si už od bábätka zvykli zahŕňať obrovským množstvom hračiek. Niekedy máme pocit, že bez niektorých naše dieťa nedosiahne základné medzníky. Pravdou však je, že než obrovské množstvo zbytočných hračiek, je lepšie dieťatku ponúknuť vhodné pripravené prostredie ­– tým je aj správne zariadená detská izba.

Detská postieľka ako základ

Prvé dni a mesiace strávi naše bábätko predovšetkým v detskej postieľke. Keď ho do nej poprvé položíte, je tak maličké, že sa v nej úplne stratí. Takmer naňho nedočiahneme. A to, čo naše dieťatko po narodení potrebuje najviac, sú naše dotyky. Detská postieľka sa tomu musí vedieť prispôsobiť. V sortimente Erbesi.sk nájdete postieľku, u ktorej dokážete jej bočnicu zosunúť pohybom jednej ruky. Bez toho, aby ste pri bábätko zobudili. Vďaka tomu sa s dieťatkom máme možnosť neustále maznať a byť s ním v kontakte. Či už je prebudené, alebo spinká. Ideálna je postieľka s kolieskami. Jednoducho si ju presuniete z detskej izby do obývačky, do jedálne aj do kuchyne. Samozrejme aj do spálne, pokiaľ vám vyhovuje mať spiace bábätko po ruke kvôli kojeniu, či ak ho chcete mať v noci pod dozorom. TIP: Tipy, ako zariadiť detskú izbu pre bábätko, nájdete v e-shope Erbesi.sk. Celú izbu, aj jednotlivý nábytok, si tu tiež kúpite.

Multifunkčný nábytok šetrí miesto

S bábätkom si dokážeme byt zahltiť veľkým množstvom vecí. Dieťatku potom často chýba priestor pre jeho plazenie, prvé krôčiky, aj pre hru. Mnohé z nich skutočne potrebujeme. Ideálnym a praktickým riešením je multifunkčný nábytok. V Erbesi.sk ponúkajú napríklad multifunkčnú komodu, ktorá slúži nielen ako odkladací priestor, ale súčasne ako detská vanička a prebaľovací pult. Komoda 3v1 je veľkým hitom v ponuke Erbesi.sk.

Publikované: 13. 06. 2020

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová