Zabojujte proti hlučným susedom s akustickou penou

Niekedy je to so susedmi v panelovom byte naozaj boj a dobré slovo a dohoda nepomáhajú. Vy však po náročnej práci potrebujete svoj pokoj a odpočinok, ktorého predstava pri vysokých decibeloch hlasnej hudby v susednom byte nie je reálna. Zmeniť to môže dobrá izolácia a použitie kvalitnej akustickej peny, vďaka ktorej k vám neprenikne ani jeden hlasnejší tón. Najbežnejším postupom sú moderné akustické peny, ktoré majú tesniace, lepiace, tepelné a zvukovo izolačné vlastnosti. Na rozdiel od bežných spôsobov zlepšujú proces zvukovej izolácie o niekoľko desiatok percent.

Ako na to?

Aplikácia peny je veľmi jednoduchá, no vždy je lepšie, ak si necháte poradiť od odborníka. Táto pena je vhodná na kombináciu s nepriezvučnými materiálmi ako sú doska Gecon, Wolf, alebo pás Index. Tento systém sa postará o pohltenie zvukov a zlepšenie zvukovo izolačných vlastností celej konštrukcie konkrétneho priestoru. Zvuková izolácia a jej vlastnosti sú týmto spôsobom o niečo zvýšené a váš priestor na bývanie je bez nepríjemných prienikov zvuku. Pena je vhodná aj do priestorov, v ktorých potrebujete znížiť mieru dozvukov – ozveny, tvoriacej sa najmä v miestnostiach s vysokými stropmi a celkovo väčšou rozlohou.

Komplet v podobe silnej kročajovej izolácie

Kombinovať tento dokonalý efekt zvukovej izolácie môžete aj s pomocou silnej kročajovej izolácie, ktorá sa zasa postará o to, aby vaše kroky neboli pre susedov pod vami tak hlučné a neznesiteľné. Nemusíte sa obávať vysokého navýšenia podlahovej plochy, pretože systém tejto zvukovej a dokonalej izolácie nie je založený čisto na hrúbke materiálu, ktorým je akustická pena. Ide o jej vlastnosti, ktoré poskytujú vašim priestorom,v prvom rade jednoduché riešenie, akým je dobrá zvuková izolácia.

Publikované: 28. 02. 2019

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová