Prečo užívať prírodné doplnky stravy? Obsahujú vitamíny a ďalšie dôležité látky

Doplnky stravy s vitamínmi sú veľmi populárne medzi ľuďmi, ktorí chcú zlepšiť svoje zdravie a pohodu. Tieto doplnky stravy sú k dispozícii v rôznych formách, vrátane kapsúl, tabliet, práškov a tekutín. Avšak, mnoho ľudí uprednostňuje prírodné doplnky stravy s vitamínmi, ktoré sú vyrobené z prírodných zložiek a neobsahujú žiadne umelé prísady.

Prečo by mal niekto užívať prírodné doplnky stravy s vitamínmi? Existuje mnoho dôvodov. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali zvážiť užívanie prírodných doplnkov stravy s vitamínmi:

Prírodné doplnky stravy s vitamínmi sú bezpečné

Prírodné doplnky stravy s vitamínmi sú oveľa bezpečnejšie ako umelé doplnky stravy s vitamínmi, ktoré často obsahujú nebezpečné chemikálie. Pri výbere prírodných doplnkov stravy s vitamínmi je však treba byť opatrný a skontrolovať, či sú vyrobené z kvalitných prírodných zložiek a či sú bezpečné.

Pri výbere samozrejme preferujte osvedčené značky. Medzi najobľúbenejšie na slovenskom trhu patria napríklad produkty od Advance Nutraceutics – skúsenosť s nimi má Radkek z Ecoglogu. Jeho podrobná Advance Nutraceutics recenzia vám prezradí viac.

Prírodné zdroje vitamínov sú najlepšou voľbou

Väčšina doplnkov stravy s vitamínmi je vyrábaná z umelých látok. Tieto umelé látky môžu byť škodlivé a môžu mať vedľajšie účinky. Prírodné doplnky stravy s vitamínmi sú vyrábané z prírodných zdrojov, ako sú ovocie, zelenina, byliny a korenie, a preto sú oveľa bezpečnejšie a účinnejšie.

Prírodné doplnky stravy s vitamínmi poskytujú väčšie množstvo živín

Prírodné zdroje vitamínov obsahujú oveľa viac ďalších živín a antioxidantov, ktoré sú dôležité pre zdravie a pohodu. Napríklad, prírodný doplnok stravy s vitamínom C môže obsahovať aj bioflavonoidy, ktoré pomáhajú k lepšiemu vstrebávaniu vitamínu C v tele.

Sú vhodné pre vegánov a vegetariánov

Veľa vitamínov a minerálov sa bežne nachádza v mäsových výrobkoch, čo znamená, že vegáni a vegetariáni môžu byť ohrození nedostatkom niektorých živín. Prírodné doplnky stravy s vitamínmi sú vhodnou alternatívou pre vegánov a vegetariánov, ktorí potrebujú doplniť svoj príjem vitamínov a minerálov.

Sú vhodné pre rôzne potreby

Existuje mnoho rôznych prírodných doplnkov stravy s vitamínmi, ktoré sú vhodné pre rôzne potreby. Napríklad doplnky stravy s vitamínom C sú vhodné na posilnenie imunitného systému, doplnky stravy s vitamínom D sú vhodné na posilnenie kostí, a doplnky stravy s vitamínom E sú vhodné na zlepšenie celkového zdravia pokožky.


Prírodné doplnky stravy s vitamínmi sú cenovo dostupné. Prírodné doplnky stravy s vitamínmi sú obvykle cenovo dostupnejšie ako umelé doplnky stravy s vitamínmi. Pokiaľ si však vyberáte prírodné doplnky stravy s vitamínmi, je dôležité si skontrolovať kvalitu a presnosť výrobku, aby bola zaistená účinnosť.


Prírodné doplnky stravy s vitamínmi sú vynikajúcim zdrojom živín a môžu mať mnoho pozitívnych účinkov na zdravie a pohodu. Avšak, je dôležité si uvedomiť, že doplnky stravy by nemali byť náhradou za zdravú stravu a životný štýl. Odporúča sa vždy dodržiavať vyváženú stravu a zdravý životný štýl a výživové doplnky užívať len ako doplnok. Ak máte akékoľvek zdravotné problémy alebo užívate lieky, poraďte sa s lekárom, či sú pre vás prírodné doplnky stravy s vitamínmi vhodné.

Publikované: 21. 05. 2023

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová