Rekonštrukcia kúpeľne ľahko a rýchlo

Keď sa uvažuje o zveľadenie bývanie, väčšinou sa začína na jednom jedinom mieste. Je to rekonštrukcia kúpeľne. Ako na ňu a čo pri tomto postupe nezabúdať? Zistite to vďaka našim osvedčeným tipom.

Návrh je základ

Prvý krok, ktorý musíte urobiť? Dôkladne premerať kúpeľňu a potom si rozvrhnúť, ako by mal výsledok vyzerať. Pamätajte, že sa vám do nej musí zmestiť vaňa alebo sprchovací kút, umývadlo, ale napríklad aj práčka, vykurovací rebrík, skrinky a ďalšie veci. Váš návrh je dobré konzultovať aj s elektrikárom a vodákov, či je dané riešenie technicky možné. Ak áno, je možné sa pustiť do práce.

Búranie, voda a elektrina

Prvým krokom sú búracie práce. Pokiaľ máte umakartové jadro, malo by ísť preč celé a kúpeľňu bude treba vymurovať. Ak nie, stačí odstrániť súčasné obklady a dlažbu. Potom nastáva čas na novú elektrinu, zavedenie vody a realizácie odpadov. Tým ste pripravení na nasledujúce práce.

Myslite aj na vetranie

Čo u rekonštrukcie kúpeľne rozhodne nezanedbávať? Je to nutnosť vetrania. Vlhkosť sa tu tvorí viac ako v inej miestnosti a tak je nutnosťou dostať ju preč. Základom by mal byť kvalitný ventilátor, ktorý ju dokáže odviesť. V rodinnom dome je možné nahradiť ho treba aj klasickým vetracím otvorom, alebo oknom.

Obklady a dlažby voľte podľa veľkosti priestoru

Máte veľkú kúpeľňu? Nie je problém zvoliť i tmavšie odtiene. Ak bývate v menšom byte, odporučíme světluší riešenie. Jasnou voľbou by mali byť varianty veľkoformátové, ktoré sú súčasným osvedčeným riešením hlavne s ohľadom na dizajn. Ak má kúpeľňa dobre vyzerať, nezabudnite ju obložiť nielen po výške futer, ale až po strop. O toľko nákladnejšie to nebude a výsledok bude dokonalý.

Inštalujte všetky prvky kúpeľne

Máte obložené a dlažba je na svojom mieste? Umiestnite sprchovací kút alebo vaňu, nainštalujte umývadlo, pripojte práčku a na stenu vyvŕtajte otvory pre skrinky. Tým je nová kúpeľňa finálne hotová. V tejto chvíli už stačí len všetko dôkladne umyť a vyčistiť a vyskúšať jej funkčnosť.

Publikované: 09. 01. 2018

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Alena Čevelová