Výber toho správneho koberca pre vašu miestnosť

Podlaha a koberce okamžite zmenia vzhľad a dojem z vašich priestorov, pridajú im štýl, teplo a farbu. Ako si však vybrať medzi huňatým alebo vlasovým, súčasným alebo perzským, ručne tkaným kobercom alebo vlneným kobercom?

Podlaha alebo koberec?

Výber medzi kobercom a inými typmi podláh, ako je laminátová podlaha alebo drevo, závisí od toho, ako plánujete miestnosť využívať, ako aj od preferencií štýlu. Laminátové alebo drevené podlahy sú skvelé pre miesta s vysokou premávkou, ktoré vyžadujú časté čistenie, ako sú obývacie izby, pracovne a chodby. Koberec medzitým robí miestnosť teplejšou a pomáha izolovať a odhlučniť vaše podlahy. Môže to byť skvelá voľba v miestnostiach, kde máte tendenciu chodiť naboso, ako sú spálne.

Výber správneho koberca s toľkými možnosťami, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii, môže byť výzvou, ale existuje niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť urobiť tú správnu voľbu. Najprv je dôležité zamyslieť sa nad tým, ako sa využíva priestor. Na frekventovaných miestach, ako sú schody alebo podesty, je najvhodnejší hustý a tesný materiál, zatiaľ čo v spálni si môžete dovoliť trochu luxusu s mäkším vlasom. Hustota vášho koberca je veľmi dôležitá najmä vtedy, ak ho plánujete položiť na frekventovanom mieste. Hustota je určená skôr tým, ako sú vlákna navzájom tesne spojené, než výškou koberca. Spravidla si pamätajte, že krátke koberce z hustých vlákien sú najodolnejšie.

Ako si vybrať správny materiál pre váš koberec

Aký typ koberca si vybrať? Vlna je prírodný a udržateľný materiál, ktorý sa zvyčajne používa na výrobu vysokokvalitných kobercov. Jeho vlastnosti sú vysoko odolné, znižuje tepelné straty a izoluje hluk. Často sa z neho vyrábajú metrové koberce. Tiež dobre drží svoj vzhľad.

Hodváb je luxusný a lesklý koberec zbožňovaný pre jeho jemnosť a jemný lesk. Dodáva veľmi jemný a luxusný pocit na nohách. Pri jeho kúpe treba zvážiť, že vyžaduje profesionálne čistenie. Ideálne sa hodí do spálne.

Koberec je už dlho obľúbenou podlahovou krytinou pre naše domácnosti. Je štýlový, odolný, mäkký, tichý a dobrý na izoláciu. Pred kúpou si dajte záležať pri jeho výbere.

Publikované: 19. 07. 2022

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová