Vinylová podlaha: Alternatíva k dlažbe, ktorá dobýva naše domácnosti

Mnohí z nás by aj chceli, ale výber klasickej podlahovej krytiny z kameňa alebo dreva si jednoducho dovoliť nemôžu. Našťastie je tu vinylová podlaha, ktorá sa stala k spomínaným klasickým krytinám zaujímavou alternatívou.

Aby ste si mohli s týmto materiálom vyzdobiť svoj domov aj vy, predstavíme vám najväčšie výhody tejto modernej podlahovej krytiny.

​Výhody vinylovej podlahy, ktoré si vy a váš interiér zamilujete

Ide o podlahy z PVC materiálu, ktoré majú mnoho pozitívnych vlastností ako z hľadiska komfortu bývania, tak aj pri ich pokládke.

​Podlaha, ktorá myslí na vaše pohodlie

Vinylové podlahy sú mäkšie a odolnejšie ako iné podlahové krytiny ako dlažba alebo laminát. Sú teda šetrnejšie ku kĺbom a celkovo pocitovo teplejšie. A pevne veríme, že aj špeciálny typ modernej vinylovej podlahy Herringbone vás o tom v praxi presvedčí.

​Ochráni pred hlukom

S vinylovou podlahou dosiahnete aj dobrú zvukovú izoláciu. Zníži sa hluk pri chôdzi, ako aj celkový hluk v miestnosti, za čo vám susedia určite poďakujú.

​Materiál jednoduchý na údržbu

Ďalšou dôležitou výhodou štýlovej podlahy Herringbone sú dobré hygienické vlastnosti. Vinylové krytiny sú preto veľmi obľúbené vo verejných priestoroch so špeciálnymi hygienickými požiadavkami, ako sú lekárske ordinácie, kliniky alebo hotely. Povrchy sú odolné voči vlhkosti a ľahko sa čistia. Postačí vysávanie a bežné utieranie.

Vinylová podlaha je zdravotne nezávadná a vhodná aj pre alergikov. Neobsahuje napríklad žiadny škodlivý formaldehyd. Pri kúpe však dávajte pozor na pôvod. Len certifikovaní výrobcovia vám dodajú produkty, ktoré neobsahujú žiadne škodlivé zmäkčovadlá.

​Všestranný spoločník do koča aj do voza

Vinylová podlaha si vyžaduje len nízku montážnu výšku. V ideálnom prípade sa dá dokonca položiť na existujúce podlahové krytiny bez toho, aby ste museli skracovať napríklad dvere. Aj vďaka tomu sa stáva všestranným spoločníkom vhodným „do koča aj do voza“.

Dokonca ju oceníte aj vtedy, ak máte podlahové kúrenie. Aj rozmanitosť produktov je obrovská, vďaka čomu sú vám vinylové podlahy k dispozícii v rôznych prevedeniach, ktoré dokonale alternujú klasické, no drahšie materiály.

Publikované: 29. 06. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Alena Čevelová