Viete, ktoré kritériá rozhodujú o dobrom výbere kvalitného umývadla?

Výber umývadla je pri plánovaní kúpeľne a jej zariadení čoraz dôležitejší. Základným prvkom sú dva hlavné faktory ako estetika a funkčnosť. Dosiahnutie tejto harmónie je však možné len za predpokladu, že si viete v obchode to správne umývadlo vybrať.

Ak chcete vedieť, ktoré kritériá sú v tomto smere orientačné, máme pre vás niekoľko tipov.

​Všeobecné kritériá, na ktoré sa oplatí pri výbere zamerať

Pri výbere nového umývadla musíte brať do úvahy niekoľko premenných, počnúc tými konštrukčnými, ktoré ovplyvňujú umiestnenie rôznych ďalších dôležitých komponentov tejto miestnosti.

Na čo sa pri výbere drezu prihliada pri rozumnom výbere drezu, je funkčnosť, priestor a tvar .

V prvom rade zohráva dôležitú úlohu funkčnosť. Používanie kúpeľne a jej umývadla je predsa každodenné, preto musí byť pohodlné a praktické, ľahko sa používať a udržiavať v čistote.

Ani tvar sa neoplatí podceňovať. Moderné geometrie siahajú od krivočiarych po štvorcové modely, aby sa dosiahli skutočné majstrovské diela asymetrického dizajnu. Pojem tvaru vedie späť k pojmu veľkosť a vo všeobecnosti musia ísť tieto dve premenné ruka v ruke.

Veľkosť umývadiel musí byť úmerná priestoru okolo nich. Veľké umývadlo v malej kúpeľni sa bije a vytvára pocit útlaku. Naopak, malé umývadlo vo veľkej miestnosti asi nie je veľmi funkčné. Preto je potrebná rovnováha.

Nezabudnite na vhodný nábytok

Závesné umývadlo je pripevnené k stene, čím sa ponecháva veľa voľného miesta pod umývadlom. Ide o esteticky príjemný nápad, ktorý vám umožňuje voľnejšie využívať prostredie kúpeľne.

Keďže však umývadlo neleží na žiadnej podlahe, musíte myslieť na poličky alebo skrinky, ktoré umiestnite pod alebo okolo neho a vytvoriť mu nejaké pevné body podpory. Moderné skrinky pod umývadlo vám v tomto smere veľmi dobre pomôžu.

Publikované: 27. 02. 2022

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová