Domov, v ktorom nebude mať voda, vlhkosť a plesne žiadnu šancu

Opäť a zas si musíme pripomenúť, že domov je miestom, kde by sme si mali užívať čo najviac pohodlia a príjemných chvíľ. Na tieto podmienky musí byť ale tento priestor aj uspôsobený a do najmenšieho detailu zariadený. Myslieť by ste na to mali v prvom rade už pri jeho samotnej stavbe. Zákon schválnosti však je, že nie všetci máme na nové bývanie tohto druhu financie a niekedy ani chuť a energiu. Vtedy sa musíme uspokojiť s tým čo máme. Aj tu je ale nádej na zlepšenie - dobrá hydroizolácia zmení funkčnosť a využitie vášho domu na nepoznanie.

Ako si vybrať správnu izoláciu

Samotná izolácia je o vytvorení určitej bariéry, cez ktorú takmer nič neprenikne. Druhov izolácie je viac, pretože svoje obydlie musíme chrániť pred rôznymi vplyvmi. Jedným z tých, ktorý nám spôsobuje v tomto smere najviac problémov, je voda a vlhkosť. Preto si volíme správnu izoláciu balkóna, stien, strechy a základov.

Hydroizolácia od profesionálov vás môže zachrániť

Hydroizolácia je široká škála stavebných materiálov určených na ochranu budov a rôznych podobných konštrukcií pred vplyvom vody. Najdôležitejšou kvapalinou pre život, ktorá má však tú nepríjemnú vlastnosť, že sa objavuje tam, kde sa neočakáva, preniká potom do pivníc, základov, steny automaticky vlhnú a prestávajú v uzavretom priestore interiéru dýchať a plesnivieť. Hlavným riešením problémov spojených s nežiaducim prenikaním vody je samozrejme použitie spomínaných hydroizolačných materiálov. Tie môžu byť rôzneho druhu a ich aplikácia bude závisieť aj od konkrétneho povrchu, na ktorý by sa mali nanášať. Preto je najlepšie, ak si s takouto hydroizoláciou poradí odborník. Kvalita izolačných materiálov je dnes stopercentná, len si ich treba vedieť vybrať v závislosti od účelu použitia a podmienok. Na razaporiadne.sk vám v tomto smere poradia najlepšie.

Publikované: 26. 09. 2018 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Alena Čevelová