Zakážte nadmernú vlhkosť v dome. Ako?

Každodennými činnosťami uvoľňujeme do vzduchu veľké množstvo vlhkosti, ktoré pri určitej hranici vytvára nezdravé prostredie vhodné pre rast plesní. Ako sa s tým v konkrétnych miestnostiach vysporiadať?

Kúpeľňa

Ukážkovým príkladom miestnosti s vysokou vlhkosťou je rozhodne kúpeľňa. Pri každodennom sprchovaní či kúpeli sa celá miestnosť ihneď zaplní parou a kvapky vody sa usádzajú všade, kde sa len dá. Nájdete ich na oknách, zrkadlách aj stenách sprchového kúta. K vysokej vlhkosti do veľkej miery prispieva aj kúpanie, umývanie a pranie. Intenzívne vyvetranie zaberie okamžite. Ak to ale nestačí, môžete použiť novú generáciu pohlcovačov, ktoré sú určené na veľkú nárazovú vlhkosť. Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o KÚPEĽŇA pracuje okamžite a už po 6 hodinách uvidíte prvé výsledky. Bol vytvorený špeciálne na absorbovanie väčšieho množstva vlhkosti a jeho široké otvory so špeciálnym tvarom a sklonom zvyšujú výkon pohlcovania vlhkosti.

Kuchyňa

Viete, že nepríjemné prostredie môže v dôsledku vysokej vlhkosti vznikať aj v kuchyni? Rýchlovarná kanvica priamo vypúšťa do okolia veľké množstvá pary. Najväčším nositeľom vlhkosti v tejto miestnosti je samozrejme varenie. A ak má váš digestor svoje najlepšie roky už za sebou a nedokáže odsať toľko pary ako predtým, zostáva vzduch v kuchyni nasýtený vodnými parami. Ako si s touto nepríjemnosťou poradiť? Môžete utierať linku suchým uterákom, variť s pokrievkami, obstarať si digestor s vyšším výkonom alebo intenzívne vetrať. Pokiaľ tieto opatrenia nepostačujú, umiestnite napríklad na parapet pohlcovač vlhkosti.

Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° funguje podobne ako pohlcovač do kúpeľne. Nepotrebuje žiadnu elektrickú prípojku ani batérie. Vlhkosť pohlcujú špeciálne tablety, ktoré ju premieňajú na tekutinu. Aerodynamický tvar prístroja umožňuje 360° cirkuláciu vzduchu a tým aj maximálnu absorpciu vlhkosti.

Tableta vydrží 1-2 mesiace v závislosti od veľkosti miestnosti a koncentrácie vzdušnej vlhkosti. Následne ju môžete vymeniť za novú. Špeciálne tablety navyše eliminujú zatuchnutý zápach a vďaka esenciálnym olejom priestor prevoňajú veľmi jemnou, nevtieravou vôňou. Tieto prístroje sú okrem toho vyrobené z ekologicky šetrného materiálu, ktorý umožňuje recykláciu.

Spálňa

Možno je to prekvapujúce, ale aj v spálňach, najmä v tých menších, môžeme pozorovať zvýšenú vzdušnú vlhkosť. Ako je to možné? Pri spánku sa dýchaním a potením dostáva do okolia viac vlhkosti, ktorá potom nemá kam uniknúť. Môžeme to pozorovať napríklad v rohoch okien, ktoré sú orosené. Riešením je vetranie alebo použitie pohlcovača vlhkosti.

Pohlcovač Ceresit Pearl je vhodný do menších miestností a vďaka technológii 2 v 1 kontroluje vlhkosť a neutralizuje nepríjemný zápach. Rovnako ako ostatné pohlcovače vlhkosti Ceresit, ani tento nespotrebúva elektrickú energiu a je preto úplne tichý. Jeho použitie je jednoduché a rýchle, takže vám jeho spustenie nezaberie ani niekoľko minút. Tento malý pomocník je vhodný napríklad aj do predsiení, kde väčšinou schnú topánky mokré od snehu či dažďa, čím sa vytvára vlhkosť a nepríjemný zápach. Ak máte v spálni väčší priestor, využite Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o.

Garáž či dielňa

Zakuknite občas k svojej drahej polovičke do garáže alebo do dielne. Ak tam parkujete mokré alebo zasnežené auto, čoskoro sa vlhkosť uchytí aj tu. V dielni sa zasa veľmi málo vetrá. Dôsledkom bude pleseň v škárach alebo za ponkom. Tu väčšinou vetranie nestačí, no nenápadný pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° sa určite na niektorú poličku v garáži zmestí. Nasaje do seba drobné kvapky, ktoré by sa usadili v rohoch alebo za skrinkami, a bude udržiavať vlhkosť na optimálnej úrovni.

Povala

Avšak najväčší problém so zatuchnutím, plesňou a nadmerne vysokou vlhkosťou budete mať vždy tam, kde sa skutočne slabo vetrá a kde sa väčšinou vôbec nevykuruje. Je to napríklad povala. Ako spoznáte, že sa táto nepríjemnosť týka aj vás? Jedným z prvých príznakov vlhkosti je zatuchlina, vlhké steny a pleseň. Tam sa hodí Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o KÚPEĽŇA. Pohlcuje aj väčšie množstvo vlhkosti a zápachu.

Už sa u vás pleseň začala objavovať? Musíte okamžite zamedziť jej šíreniu. Pozrite si video  https://www.youtube.com/watch?v=QQOvZTIQcuw Ceresit Stop Plesniam vás spoľahlivo zbaví nečistôt, plesní a baktérií. Stačí ho nastriekať na postihnuté miesto, nechať chvíľu pôsobiť a potom umyť.

Udržujte si svoju domácnosť zdravú. Niekedy stačí skutočne málo.

www.stopvlhkosti.sk

Publikované: 28. 02. 2022

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová