Prvky, ktoré vám pomôžu navodiť v interiéri luxusnú atmosféru

Hovorí sa, že najdôležitejšie zmeny robia práve maličkosti. A pokiaľ ide o interiér, toto pravidlo funguje na sto percent. Najmä keď snívate o tom, že váš domov bude vyzerať trochu luxusnejšie, ale nie ste pripravení na to minúť veľa peňazí.

My vám predstavíme prvky, ktoré vám s navodením luxusnej atmosféry u vás doma pomôžu veľmi rýchlo.

Kytica z čerstvých kvetov

Kvetiny sa v našich domovoch spravidla vyskytujú iba pri zvláštnych príležitostiach, takže v dome vždy vytvárajú sviatočnú náladu. Zdobenie kvetmi je navyše malý luxus, ktorý si určite môžete dovoliť aj v bežných dňoch.

Nechajte sa rozmaznávať kyticou kvetov rezaných zo záhrady alebo zakúpených v kvetinárstve a okamžite pocítite zmenu nálady k lepšiemu. Dekor s čerstvými kvetmi je skvelým príkladom toho, že od života neočakávate len hodnotné veci, ale aj príjemné maličkosti.

Zrkadlo vo veľkolepom ráme

Pre vytvorenie luxusného interiéru môžete osloviť aj dobrého bytového architekta. Často vám ale postačí aj jeden univerzálny doplnok – zrkadlo.

Ak si osviežite pamäť na rozprávky alebo historické filmy, určite si spomeniete, že v spálni princeznej alebo kráľovnej bolo vždy luxusné zrkadlo. A vôbec nemusí byť kúzelné - na upútanie pozornosti stačí pekný rám.

Odtieň ružového zlata

Ružové zlato je dnes veľmi obľúbenou a perfektnou voľbou pre tých, ktorí milujú luxus bez premáhajúcej pompéznosti. Lampa v tomto odtieni vyzerá rovnako krásne ako zlatá, no nepripraví vás o vaše úspory.

Vyberte si aj ďalšie položky v takýchto farbách. Rámy obrazov alebo nábytkové kovanie dnes predsa najlepšie definujú luxusný návrh interiéru. Tak to s takýmito doplnkami vyskúšajte.

Publikované: 27. 02. 2021

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová