Urobte si doma súkromnú čajovňu

Máločo je tak príjemné, ako si sadnúť s čajom k počítaču, k peknej knižke či k obľúbenému filmu. Čaj je najobľúbenejší teplý nápoj a sprevádza nás kamkoľvek sa vyberieme – na výlet, na lyže, s deťmi sánkovať, ale často ho uprednostňujeme aj ako nápoj do fitness.

Užívať si čaj znamená dobre sa pripraviť na jeho prípravu aj servírovanie

V mnohých rodinách je vždy navarený čaj štandardom. Či už to u vás funguje takto, alebo si každý varí čaj sám, ideálne je mať doma vhodné kanvice na čaj. Tie nám poslúžia na privedenie vody k varu, ale aj priamo na zaliate čaju – vo vrecúšku, alebo sypaného. V krásnej celosklenenej kanvici si užijeme aj takzvané kvitnúce čaje. Ide o špeciálne ručne viazané čaje, ktoré sa vode doslova rozkvitnú. Pokiaľ si varíte čaj individuálne, alebo má každý v rodine rád iný, vhodné sú poschodové kanvičky na čaj. Sú kombinované so šálkou a pripravíte v nich jeden väčší čaj. Praktické sú kanvice na čaj s integrovaným sitkom. V tých môžete jednoducho pripravovať taktiež sypané či bylinkové čaje, ktoré nie sú balené vo vrecúškach. Je to lacnejšie, ekologickejšie a máte viac možností pri výbere druhov, ale aj kvality čajov.

S čajom do termosky

Termoska je ideálna fľaša na čaj nielen na výlety. Stále častejšie sa používajú aj domáce termosky na čaj. Tie nám udržia čaj teplý po celý deň. V zime ich zas využijeme pre udržanie teploty studených nápojov. Ideálne sú dnes nerozbitné termosky s tvarom uspôsobeným jednoduchému nalievaniu nápoja. Pre menšie množstvo čaju môžu byť riešením termohrnčeky. Pokiaľ ich máte radi na čaj aj na kávu, je dobré mať na každý z týchto nápojov samostatný.

Plastové nádoby na potraviny uskladnia kvalitne aj čaje

Čaj je potrebné taktiež dobre uskladniť. Ak ho máme v kuchyni, papierová krabička nemusí stačiť. Vhodné je ho chrániť v dobre uzavretej krabičke. A je jedno, či ide o čaje sypané, bylinkové, alebo porciované. Plastové dózy na potraviny chránia čaj pred zvlhnutím, prachom aj kuchynskými škodcami.

Publikované: 14. 01. 2021 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová