Mnoho podôb záhrad: Ako si vytvoriť krásnu záhradu za sťažených podmienok?

Presťahovali ste sa do nového domu a neviete čo so záhradou? Alebo ste sa naopak rozhodli nejakú záhradku kúpiť? Záhradu si môžete vytvoriť za akýchkoľvek podmienok. Nezáleží na priestore, ktorý máte k dispozícii, ani na teréne. Stačí si jednoducho vybrať štýl, ktorý vám bude vyhovovať.

Záhrada na balkóne

Možno bývate v meste a záhradkarčiť tak môžete iba na niekoľkých metroch. To však ešte neznamená, že sa svojej vášne musíte vzdať. Stačí si rozvrhnúť priestor a zamyslieť sa nad tým, koľko svetla na balkóne máte a aké sú na ňom poveternostné podmienky. No a potom vám už iba ostáva vybrať si tie pravé rastlinky, ktoré to na balkóne zvládnu.

Záhrada v skleníku

Záhrady v skleníkoch sú skvelou voľbou pre záhradkárov-začiatočníkov. Skleník môžete umiestniť von na dvor, terasu či verandu a vypestovať si v ňom rastlinky, ktoré si zamilujete. Navyše, môžete v ňom pestovať aj kvety či rastlinky, ktoré by podmienky podnebia vo vašej krajine neustáli.

Minimalistická záhrada

Namiesto záplav kvetov sa radšej sústreďte na detaily a textúru. Rastliny umiestnite tak, aby skladali kompliment architektúre domu. Skvelou voľbou môžu črepníkové sukulenty alebo bambus.

Bezúdržbová záhrada

Chcete mať záhradu, no záhradkarčenie jednoducho nie je vašou šálkou kávy? Možno iba nemáte na rastlinky čas kvôli práci, rodine, cestovaniu. Nech je váš dôvod akýkoľvek, riešením bude záhrada, ktorá si nevyžaduje veľa pozornosti. Zamerajte sa preto na výber odolných rastlín, ktoré sú vždy zelené a vysaďte ich do zdravej pôdy. Nech sa rozhodnete akokoľvek, nezabúdajte si do záhrady umiestniť pohodlné posedenie a gril. Len si to predstavte. Ak k vám zavítajú hostia, vy iba vytiahnete drevené brikety a podpaľač, počkáte, kým sa brikety rozpália a ugrilujete svojim priateľom celú kopu chutných pokrmov.

Publikované: 17. 08. 2020

Kategória: Zahrada

Autor: Alena Čevelová