Tvorte, čo vás baví

Sekundové lepidlá umožňujú rozvíjať nápady a vytvárať z obyčajných vecí neobyčajné. Vďaka nim im dávate úplne inú tvár, ktorá je vaším odrazom. Zmenia obyčajné tenisky na veselé topánočky, vytvoria z normálneho batohu dizajnový doplnok alebo vyšperkujú klasickú peňaženku na dizajnový skvost. Nechajte rozvinúť svoju kreatívnu stránku.

Lepidlá pre kreatívcov

Sekundové lepidlá sú vhodné aj pre kreatívne ručičky. Ľudia, ktorí radi tvoria a majú kopu nápadov, sa nechcú nechať obmedzovať lepidlom. Pre nich je to iba nástroj, ktorý im pomáha dosiahnuť finálnu podobu ich kreatívnej myšlienky. Preto sa môžeme stretnúť aj so špeciálnymi lepidlami vyslovene určenými na kreatívnu tvorbu, akým je novinka Super Bond Creative Perfect Pen. Toto lepidlo dokáže lepiť rôzne materiály. Vďaka špeciálnemu zakončeniu, ktoré vyzerá doslova ako pero, je nanášanie lepidla extrémne presné a jednoduché. Preto ním nie je problém prilepiť hoci aj malý korálik či inú drobnú ozdobu. Lepidlo celým svojím tvarom pripomína silné pero, preto sa aj veľmi príjemne drží v ruke.

Ako úspešne lepiť?

K reativníNa čo si dať pozor? Prvým krokom je očistiť obe lepené plochy. Ak to neurobíte, môže sa vám stať, že lepidlo dostatočne nepriľne a preto sa vám veci o chvíľu rozlepia. Stačí lieh, utrieť ním obe plochy a nechať vyschnúť. Nanášanie lepidla väčšinou nie je ťažké. Prv, než sekundové lepidlo otvoríte, je vhodné si pod lepenú vec dát papier alebo staré noviny, starý leták a pod. Uvedomte si, že sekundové lepidlo lepí naozaj rýchlo, tak nech ho nemáte viac na stole než na lepenej veci. Odskrutkujte uzáver, naneste ho presne na jednu lepenú plochu a ihneď pritlačte druhý kúsok tak, aby spoj presne lícoval. Tekuté lepidlá vám dajú maximálne sekundu, no gélové vám umožnia ešte kratučký čas spoj korigovať. Počítajte s tým. Napríklad Loctite Super Bond Pure Gel vám dáva minimálne dvakrát dlhšiu dobu na korekciu než štandardné sekundové lepidlo Loctite. No a je hotovo. Keď sa nad tým zamyslíte, zasa až tak hrozné to nebolo a zvládli ste to doslova za pár sekúnd. Často je lepšie vrátiť veci späť do života. Správať sa trošku ekologicky a opravovať. Veď nemusíme mať stále niečo nové. Je fajn dať šancu obľúbeným retro veciam, z ktorých sa vďaka lepeniu môžete znovu tešiť. www.loctite-superbond.sk

Publikované: 04. 11. 2021

Kategória: Nezařazené

Autor: Alena Čevelová