Ako si zaradiť obývačku štýlovo a moderne

Obývacia izba je jedným z centrálnych miest v dome alebo byte. Jedná sa o rodinnú rekreačnú oblasť a miestnosť pre príjem hostí a všetkých členov rodiny. V jej dizajne a návrhu sa zvyčajne najviac odrážajú chute a finančné možnosti majiteľov domov. Na jej usporiadanie však existuje veľa možností, ktoré vám umožňujú využiť rôzne štýlové techniky bez toho, aby ste prišli o všetky svoje úspory. Chuť, štýl a pohodlie sú hlavnými kritériami pre moderný obývací priestor. Všetky prvky interiéru by mali harmonicky zapadnúť do celku a súčasne ho dobre skombinovať. A my vieme, ako na to.

Skúste to pomocou zónovania

Dnešné populárne riešenie je zónovanie. Takéto rozdelenie interiéru môže byť efektívne realizované kontrastom s konštrukciou stien, ako aj s pomocou univerzálneho svetla. V blízkosti modernej obývacej steny by malo byť osvetlenie aktívnejšie ako v rekreačnej oblasti, kde je jedna veľká pohovka určená aj na príjemný relax.

Používajte správne dekorácie stien

Návrh obývacej izby, rovnako ako každá iná izba, je do značnej miery určená dekoráciou stien. Môžu byť pokryté tapetami, vrátane ich špecifického dizajnu, napodobňujúceho textúru tkaniny, trstiny a iných prírodných materiálov. Alebo sú vyrobené s použitím benátskej omietky či umeleckých obrazov, čo umožňuje v interiéri dosiahnuť exkluzivitu. Nakoľko ale hovoríme o obytnej štvrti, kde celá rodina trávi značnú časť svojho voľna, materiály na dokončenie stien by mali byť absolútne bezpečné, nesmú absorbovať cudzie pachy a nezachytávať prach.

Nezabudli ste na nábytok?

Žiadna obývacia izba nie je kompletná bez nábytku. Hlavnou vecou nie je preháňať, voľný priestor medzi objektmi by mal byť aspoň 80 cm. Pohovka, kreslá a štýlový konferenčný stolík by mali byť umiestnené pozdĺž najdlhšej steny, čo zlepší využitie priestoru a jeho pohodlie. Ak máte obývačku prepojenú s kuchyňou, jedálenská časť by mala byť v opačnom konci priestoru. Pri dispozičnom riešení priestoru vám pomôže ten správny a kvalitný nábytok. Ak ale daný priestor v obývacej izbe neumožňuje vytvoriť plnohodnotnú hosťovskú časť, môžete použiť posuvné súpravy nábytku a v prípade potreby všetko jednoducho premiestniť. Dokonalé a veľmi jednoduché spôsoby, ako dokážete z jednej obyčajnej miestnosti v obklopení štyroch stien urobiť svoje kráľovstvo.

Publikované: 28. 02. 2019

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová