Zariaďte si malú obývačku vo veľkom štýle

Nie každý sa môže tešiť z veľkej a priestrannej obývačky. Poniektorí totiž to šťastie nemajú. Ak sa radíte do skupiny s menšou obývacou miestnosťou, nezúfajte si. Aj malú obývačku si totiž môžete zariadiť veľkolepo a podľa predstáv. Prečítajte si niekoľko tipov.

Umenie na stenách

Ani malý priestor by nemal trpieť nedostatkom dekóriacíi. Preto nezabúdajte na steny. Žiadna izba totiž nemôže byť bez umenia, obrazov alebo fotiek úplnou. Farebné diela zmenia pocit v miestnosti a navyše, môžete ich prostredníctvom vyjadriť svoju osobnosť.

Myslite na okná

Svetlo robí obrovské rozdiely a dokáže aj malú izbu opticky zväčšiť. Aj preto by ste sa v tomto prípade mali inšpirovať škandinávskym interiérovým štýlom a okná nijako neprekrývať záclonami ani závesmi. Pokiaľ si svoju obývačku bez závesov nedokážete predstaviť, siahnite po dlhých závesoch, ktoré siahajú od stropu až po zem, vďaka čomu miestnosť opticky na výšku zväčšia.

Minimalistický štýl je odpoveďou

Preplnený interiér nemôže pôsobiť veľkým a priestranným dojmom. A tobôž nie pokiaľ je izba malá. Preto by ste s nábytkom aj dekoráciámi mali šetriť a uplatniť niektoré minimalistické pravidlá. Každý kus nábytku aj dekorácia musia plniť určitú funkciu. Ak ju neplnia, do miestnosti nepatria.

Svetlé farby

Voľte do interiéru svetlé farby, tie totiž opticky miestnosť zväčšia. Či už ide o nábytok alebo o podlahové krytiny. Aj podlahy a koberce totiž ponúkajú mnoho svetlých dekorov - od drevených parkiet cez vinyl alebo laminátové podlahy, ktoré skvelo imitujú stovky rôznych povrchov a štruktúr dreva.

Trik na záver: Zrkadlá

Zrkadlá sú považované za skvelý kúsok, ktorý dokáže zväčšiť aj malú miestnosť. Keďže odrážajú svetlo po miestnosti, rozjasňujú ju a tým padom aj zväčšujú. Veď ako všetci vieme, čím svetlejšia a jasnejšia miestnosť, tým priestornejším dojmom pôsobí. Čo na to hovoríte? Vyčarujete aj vy zo svojej malej obývačky priestrannú miestnosť?

Publikované: 02. 08. 2020

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová