Ako si zariadiť luxusnú kuchyňu, ktorá poteší celú rodinu?

Kuchyňa je miestom, kde sa na obed alebo večeru zhromažďuje celá rodina, kde sa odohráva kúzlo premeny obvyklých výrobkov z obchodu na kulinárske diela. Preto by tu mala vládnuť tvorivá atmosféra, pocit pohostinnosti a pohodlia a teplo rodinného krbu. Toto je do značnej miery uľahčené všeobecným usporiadaním a dizajnom kuchynského priestoru, o ktorom si niečo povieme.

Vyberte si správne farby

Aby kuchyňa vždy vyzerala atraktívne, bez ohľadu na módne trendy, pri dekorácii interiéru by ste mali uprednostňovať teplé, pokojné a diskrétne tóny. Pocit útulnosti a harmónie vám predstavia jemné pastelové odtiene, ktoré nerozptyľujú pozornosť, nedráždia a zároveň pôsobia veľmi atraktívne takmer v každom kuchynskom dizajne, ktorý na záver vyzdvihne aj štýlové nábytkové kovanie.

Premyslite si rozloženie doplnkov

Nesmieme zabúdať, že kuchyňa by mala byť nielen atraktívna, ale aj pohodlná. Osobitná pozornosť by sa preto mala venovať organizácii skladovania všetkého riadu používaného v tejto miestnosti.

Nielen odolné nerezové drezy, ale aj kovanie, police, skrinky a príborníky by mali zodpovedať celkovému štýlu interiéru. Okrem toho im treba nájsť vhodné miesto. V žiadnom prípade by ste nemali svoju kuchyňu preplniť mnohými interiérovými predmetmi - naopak, čím viac miesta na nej, tým atraktívnejšia bude miestnosť vyzerať.

Okrasné rastliny a doplnky

Pomocou takýchto maličkostí môžete oživiť akýkoľvek interiér, urobiť ho pohodlnejším, hrejivejším, zaujímavejším a atraktívnejším. Okná by mali byť zdobené krásnymi závesmi alebo záclonami, musíte si zvoliť aj vhodný luster, dôležitým prvkom kuchyne sa môže stať tiež obklad, ktorý by mal byť odolný.

Na zdobenie stien môžete použiť malé obrazy, panely a hodiny. Pokrmy umiestnené na otvorených policiach alebo v príborníku za sklom sa stanú vynikajúcim dekoratívnym prvkom kuchyne tiež.

Publikované: 27. 02. 2021

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová