Aké doplnky interiéru vám nesmú chýbať?

Rok čo rok prechádza malými obmenami snáď každá domácnosť. Maľujete, prerábate kúpeľňu alebo len dopĺňate priestor novými predmetmi? Alebo sa zameriavate na nosné doplnky, ktoré by dominovali v priestore? Ponúkneme vám prehľad takých, ktoré vás nebudú stáť veľa peňazí.

Doplnky okien – závesy verzus záclony

Interiérové doplnky, ktoré sa na seba veľmi podobajú, plnia podobné úlohy, ale predsa sa odlišujú. Bytový textil ponúka široký sortiment závesov a záclon s rôznymi vlastnosťami. Zatemňovacie závesy s funkciou termoizolácie alebo len tie dekoračné, dopĺňajú priestor a poskytujú súkromie. Naopak vzdušné záclony rôznych farieb a motívov vás mierne ochraňujú od straty tepla alebo svetla. Padavé či nekrčivé záclony sú tradičným spoločníkom už nejaký čas. Netreba zabúdať na účel záclon a kam ich chcete zavesiť, pretože krásne skonkretizujú priestor. Do kuchyne sa hodia prevažne záclony s motívom ovocia či zeleniny či so sezónnymi motívmi. V obývacej miestnosti sa preferujú transparentné záclony siahajúce až po zem. Na okná s parapetom sa výborne hodia kratšie a veselšie záclony. Detské motívy sa používajú do izieb pre vaše ratolesti. Tie decentnejšie a jemne vzorované zas do spální.

Ide sa tapetovať!

V prvom rade je dôležité rozmyslieť si do akého štýlu chcete ladiť váš príbytok. Ak už máte interiér vopred naplánovaný, zladený, je rozumné, ak sa poradíte s dizajnérom, ktorý vás usmerní pri výbere tej ktorej tapety. Rôzne motívy, materiály a veľkosti tapiet vám umožnia veľmi pekne dotiahnuť všetko do konca. Čo je podstatné? Rozhliadnite sa po izbe a dôsledne si naplánujte, kam by ste tapetu umiestnili. Ak máte k dispozícii nosnú stenu, je to ideálne miesto na jej aplikáciu. Ak však chcete vyplniť menší priestor, robte to opatrne. Príliš veľa vzorov malý priestor ešte viac zmenší, naopak ten veľký zútulní. Tak aká bude vaša voľba?

Publikované: 17. 02. 2021

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová