Stavby, ktoré dotvárajú záhradu

Kto má vlastnú záhradu, mal by si gratulovať. Napriek tomu sa nájde množstvo ľudí, ktorí netušia, že v nej majú poklad. Ste na tom podobne a nevidíte dôvod, prečo na nej tráviť voľno? Ide predsa o plácok, ktorý je len váš a môžete si ho pretvoriť na svoj obraz. Záhradka vám umožní pestovanie zeleniny a ovocia v bio kvalite, zažijete na nej veľa zábavy s deťmi a kedykoľvek načerpáte novú energiu. Aby ste si ju konečne užívali plnými dúškami, zvážte obstaranie niektorej z nasledujúcich stavieb.

Pergola alebo altánok

Záhrada, na ktorej chýba altánok alebo pergola, je ako auto bez volantu. Ale ktorú záhradnú stavbu zvoliť a aký je medzi nimi rozdiel? Žiadna z nich nie je lepšia, oboje majú špecifické vlastnosti, a preto si treba ujasniť požiadavky. Zásadný rozdiel medzi altánkom a pergolou je fakt, že zatiaľ čo altánok stojí na záhrade samostatne, pergola je obvykle umiestnená priamo pri dome či inej stavbe – čo sa javí ako praktické v momente, keď sa do nej rozhodnete natiahnuť svetlo. Obe stavby bývajú zastrešené a môžu aj nemusia mať steny (často len do ½ alebo 2/3, prípadne ich nahrádzajú mriežkované clony).

Domček na náradie

Trápi vás nedostatok miesta v pivnici alebo v garáži? Záhradnú techniku, športové vybavenie a ďalšie veci, ktoré chcete mať pri pobyte a záhrade na dosah ruky, môžete uskladniť v samostatnom domčeku na náradie. Alebo si rovno zaobstaráte väčší záhradný domček, v ktorom si v prípade potreby oddýchnete?

Sauna a kúpací sud

Prečo strácať čas dochádzaním do verejnej sauny, keď si môžete zaobstarať vlastné? Znamenitou voľbou je tzv. barelová sauna z borovicového dreva. Pôsobí luxusným dojmom a dvíha estetickú úroveň exteriéru. V súkromnom wellness by nemal chýbať ani horúci kúpeľ v kúpacom sude – tzv. hot tube.

Detský záhradný domček

Nemyslite len na seba a urobte radosť deťom. Rady vymenia elektroniku za šantenie na čerstvom vzduchu, keď im vytvoríte neodolateľný hrací kútik. Nemal by v ňom chýbať detský záhradný domček, optimálne doplnený o ďalšie herné prvky či rovno celé ihrisko. Vkusné záhradné domčeky, ale aj mobilné domy, sauny a kúpacie kade hot tubs zoženiete na drevo-domy.eu.

Publikované: 20. 03. 2022

Kategória: Zahrada

Autor: Alena Čevelová