Detský nábytok pre dievča ako z rozprávky?

Pri zariaďovaní detskej izby sa môžete kreatívne vyhrať. Väčšinou pri zariaďovaní platí, že menej je viac, tu je to však naopak. Detská izba pre dievča by mala prebudiť fantáziu a podporiť vnímanie dieťaťa.

Nábytok pre dievčatá

Medzi zariaďovaním detskej izby pre dievča a detskej izby pre chlapcov je naozaj veľký rozdiel. Interiér malej aj väčšie slečny je viac doplnený dekoráciami, tiež je často súčasťou izby priestrannejšia, teda väčšie šatníková skriňa, na ktorej nesmie chýbať zrkadlo, ale aj samotná posteľ či písací stôl sú navrhnuté s iným prístupom. Pri dievčatku automaticky väčšina rodičov siaha po ružovej. Ružová - spojenie červenej a biele - sa považuje za farbu pohody, priateľstvo, šťastia a pokoja. Vzhľadom k jej upokojujúcemu účinku, je preto častou voľbou práve do detskej izby pre dievča. Často je považovaná za princezničkovskú farbu, je vhodná pre jemnejšie osoby so sklonmi k romantike. Je dobré ju kombinovať so šedou či fialovou, hodí sa aj k bielej či žltej. Detský nábytok pre dievča bielej farby je však aktuálne najobľúbenejší, keďže sa dieťaťu páči aj v neskoršom veku počas puberty.

Farby do dievčenskej izby

Nebojte sa tiež schýliť k vymaľovaniu steny, žltá navyše vraj pomáha pri sústredení a učení. Nezabudnite tiež na stolík a potrebné poličky s knihami. Má vaše dieťa rado kreslenie a chcete ho v tom podporiť? Čo tak do detskej izby zakúpiť stojan s papiermi alebo tabuľu, na ktorú si vaša dcéra môže kresliť, čo chce? Dievča v každom veku uvíta odreagovanie. No a ak si predsa len vaša dcéra potrpí na ružovej a vám malinký gýč nevadí, nebráňte jej v tom. Vyberať môžete od ružovej steny, kresiel, ružového koberca či vankúšikov a doplnkov. Design je to, čo osloví dievčatko, mladú dievčinu. Ale vy ako rodičia ste viac zodpovední aj za druhú stránku veci a tou je kvalita. Dávať prednosť síce drahšiemu, ale o to kvalitnejšiemu nábytku je veľmi rozumné. Nábytok je komodita, ktorá sa neobstaráva len na rok či dva, ale iste chcete, aby vybavenie dievčenskej detskej izby bez väčšej ujmy na zdraví, sprevádzalo vašej princeznú až do dospelého veku, teda aspoň minimálne do 18 rokov. A v dnešnej dobe býva pravidlom, že deti odchádzajú z rodinného hniezda stále neskôr.

Publikované: 15. 11. 2019

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová