Koľko vankúšikov je dosť, pre radosť

Vankúše na pohovkách sú ich neodmysliteľným doplnkom. Nielen z hľadiska estetiky, kedy dokážu pohovke dodať zaujímavejší vzhľad. Môžu byť dobrou voľbou aj s ohľadom na praktickosť. Aký je ich ideálny počet? Zistite to spoločne s nami.

Veľké, alebo malé?

Odpoveď na túto otázku je celkom jednoduchá. Ideálne sú oboje. Z akého dôvodu? Veľké sú tu hlavne z dôvodu praktickosti. Pomocou takýchto vankúšov na pohovke zaistíte dobrú podporu chrbta a môžete ich umiestniť tak, ako vám to vyhovuje najviac. Pokiaľ ide o tie menšie, tu je ich úloha tiež celkom jasný. Slúži hlavne ako dizajnový doplnok.

Veľkých toľko, koľko sa zmestí na vašu sedačku ľudí

Najprv sa pozrime na to, koľko veľkých vankúšikov pre svoju sedačku zvoliť. Odporúčame zohľadniť jej kapacitu a podľa toho kúpiť správny počet. Keď sa pýtate, koľko vankúšikov je dosť, tak je to presne toľko, koľko sa zmestí na vašu sedačku ľudí. Každý tak bude mať ten svoj, čo zaistí pohodlnosť sedenia. Navyše nebude problém s tým, že by sa dané vankúšiky na vašu sedačku nevošli. Naopak.

Menších len niekoľko

Teraz poďme k malým vankúšikom. Keďže ich funkcia je a bude primárne estetická, rozhodne to s ich počtom nijako nepreháňajte. Odporúčame skôr len niekoľko kúskov. A to preto, aby pomohli takzvane rozbiť jednotný a často nutne pôsobiaci štýl vašej sedačky. V tomto smere pamätajte na to, že stačí pár rôzne farebných a pestrých, než vysoký počet rovnakej farby.

Ideálne nepárny počet

Nepárny počet menších vankúšikov bude pôsobiť oveľa lepšie, než párny. Toto číslo si zapamätajte. Keď ide o malú sedačku, plne tu postačí len tri. U väčších sedačiek do písmena \"L\" môžete zvoliť päť. Ak máte sedačku do písmena \"U\", ktorá je naozaj rozmerná, je ideálnych 7 menších vankúšov. A farba? Ako sme spomenuli, ideálne rôznorodá a ideálne tiež pestrá a výraznejšie.

Publikované: 05. 12. 2017

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová