Prehozy: Jednoduché a pritom dôležité doplnky každej miestnosti

Pomerne často zabúdame na fakt, že na vytvorenie dokonalej atmosféry v interiéri nepotrebujeme žiadne náročné a špeciálne úpravy. Budete prekvapení, ako dokáže veľa vecí a veľmi jednoducho vyriešiť neobyčajná prikrývka.

Prehoz na posteľ alebo sedačku sa dá využiť mnohými spôsobmi. Ako dekorácia v miestnosti, ako doplnková prikrývka alebo ako ochrana pred poškodením. S touto neobyčajnou a špeciálnou „prikrývkou“ jednoducho vyriešite niekoľko vecí súčasne.

​Prehoz na gauč ako ochrana pre domácich miláčikov

Či už ide o posteľ alebo pohovku – prehoz cez ňu chráni kus nábytku pod ním pred poškodením pazúrmi, špinou a zvieracími chlpmi. Áno, aj naši domáci miláčikovia sa na týchto luxusných interiérových doplnkoch často cítia veľmi pohodlne. Aby ste ich pritom neobmedzovali a dopriali im aj sebe potrebný luxus bez poškodenia obľúbenej sedačky, neváhajte si nielen na ochranu zaobstarať štýlový prehoz na gauč.

​Prehoz ako príjemná prikrývka na posteľ alebo pohovku

Zlákal vás filmový večer na gauči, ale je trochu chladno? Prehoz na sedacej súprave je potom to najepšie riešenie. Mäkké prehozy zvyšujú faktor maznania a vytvárajú útulnú atmosféru. Keďže prehozy sú často väčšie ako bežné vlnené prikrývky, ponúkajú ešte viac útulnosti. V závislosti od zvolenej farby tiež môžete voľbou konkrétneho prehozu priestor skrášliť aj po vizuálnej stránke.

Ak v zime ľahko „mrznete“ alebo máte tendenciu mať často studené nohy, potom je moderný prehoz na posteľ ideálnym riešením. V lete možno prehoz použiť zasa ako ľahkú prikrývku namiesto tradičnej a ťažkej periny.

​Správna veľkosť rozhoduje

Optimálna veľkosť prehozu veľmi závisí od účelu použitia. Ak chcete útulnú deku na pohovku, môžete si vybrať menšiu veľkosť. Ak má byť prehoz použitý ako prehoz na posteľ, tak je samozrejme najlepšie, ak na každú stranu trochu presahuje.

Na jednolôžka alebo gauč odporúčame prehozy v rozmere 140x200cm. Pre postele s rozmermi 140x200cm alebo 160x200cm odporúčame prehoz s rozmermi 180x230cm. Veľké prehozy sú vhodné aj na posteľ s taštičkovými matracmi.

Všetko si premyslite a pre čo najväčšiu spokojnosť s novým prehozom aj dobre premerajte.

Publikované: 29. 06. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová