Tipy na vytvorenie útulnej a príjemnej atmosféry

Zima ešte posledné slovo rozhodne nepovedala, preto je potreba príjemného zahriatia v našom interiéri ešte stále veľmi dôležitá.

Ktoré prvky vám tento pocit pomôžu navodiť?

Vyberte teplú farbu

Šedá je studená farba, takže ak chcete vo svojom dome teplo, použite teplý odtieň farby. Uprednostňujú sa tiež tiene z vaječných škrupín alebo saténový lesk, ktorý dodá domovu aj hodvábnu jemnosť.

Kvalitné krbové kachle

Pokiaľ chcete svoj interiér poriadne prehriať, určite si nechajte postaviť krásny krb, ktorý celý priestor nielen prehreje, ale aj navodí dokonalú atmosféru.

Pokiaľ sa vám nechce zasahovať do konštrukcie domu, môžete na tento účel využiť modernejšie krbové kachle. Uvidíte, že ich využijete nielen v zime, ale aj pri premenlivej jari a v jeseni.

Využívajte na dekoráciu drevo

Drevo okamžite zahreje miestnosť a nie je to žiadny optický klam. Drevo má vynikajúce izolačné vlastnosti, tak sa o tom presvedčte.

Útulný domov môžete vytvoriť pomocou drevených prvkov, ako sú podlahy z tvrdého dreva, dreveného nábytku ako komoda alebo konferenčný stolík, drevených regálov alebo akcentov, ako sú misky, podstavce a podnosy.

Zdôraznite štýl pomocou kobercov

Originálny štýlový a vkusne vybraný koberec dokáže transformovať akýkoľvek interiér na nepoznanie. Zároveň je to doplnok, ktorý tiež dodáva domovu teplo a kúzlo útulnosti.

Drobné vybavenie ako vankúše a prehozy

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zmeniť vzhľad a sezónny štýl svojej izby, je zmeniť obliečky na vankúš! A nie je to len o štýle, ale aj hrejivom pocite textílie, ktorú môžete na tento účel využiť, rovnako ako aj kožušiny a iné špeciálne a esteticky krásne materiály.

Publikované: 27. 02. 2021

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová