Ako neohroziť plánovanou rekonštrukciou váš rodinný rozpočet?

Plánujete opravu a chceli by ste, aby sa odlišovala nielen kvalitou a miernymi nákladmi, ale aj štýlovým interiérom? Máme pre vás niekoľko jednoduchých trikov a odporúčaní, ako plánovanou rekonštrukciou neohroziť váš rozpočet.

Štýl jednoduchosti

Najprv musíte analyzovať stav bytu alebo domu a nájsť čestných dodávateľov, ktorí včas dokončia plánovanú opravu. Ešte predtým nezabudnite získať od dobrej správy bytových domov povolenie na rekonštrukcie. Nezabudnite sledovať postup prác, prípadne upravte akčný plán a tok financií. Správne plánovanie výdavkov je jedným z kľúčov k vytvoreniu dokonalej možnosti domova, ktorá kombinuje kvalitu, krásu a praktickosť. A samozrejme zaistí, aby vás nové ročné vyúčtovanie príjemne prekvapilo. Nič zložité.

Nadčasové materiály

Nájdite vo svojej domácnosti materiály, ktoré možno považovať za „nadčasové“. Napríklad, kriticky vyhodnotiť stav parkiet: spravidla je lacnejšie ich obnoviť ako položiť nové podlahy. Niekedy stačí jednoduchá úprava.

Staré steny - základ nového štýlu

Tehlové steny v interiéri môžu získať nový život a určiť smer pre neobvyklý štýl (napríklad módne podkrovie). Očistite ale murivo od omietky a prebytočnej malty. V prípade potreby je možné starú tehlu natrieť (v modernej bielej alebo šedej).

Správne rozloženie

Je dôležité priestor v dome aj správne naplánovať a zamerať sa na kvalitu a funkčnosť interiérových prvkov. V kuchyni musia byť moduly praktické a odolné, pretože sa používajú pravidelne a intenzívne. Rovnaké rady platia aj pre iný pravidelne používaný nábytok. Buďte zvlášť opatrní pri svojich schopnostiach. Napríklad kuchyňa môže byť celkom funkčná aj pri výmene horných skriniek za police (ich neprítomnosť významne zníži náklady na opravu kuchyne). Vyskúšajte to a choďte na rekonštrukciu z inej strany. Vytvoríte si tak mimoriadne originálny a moderný domov.

Publikované: 30. 09. 2019

Kategória: Financie

Autor: Alena Čevelová