Zachráňme si prírodu pomocou obnoviteľných zdrojov energií

Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa vôbec nestarajú o svoje okolie a prírodu, o Zem na ktorej žijeme, práve teraz je najvyšší čas to zmeniť! Moderné technológie ponúkajú riešenie pre záchranu prírody v mnohých podobách, kú ktorým už neodmysliteľne patria solárne panely, fotovoltika či nabíjacie stanice pre vaše elektromobily. Ak patríte medzi ochrancov prírody už od nepamäti, viete, že sama príroda sa nezachráni, keďže my sme tí, ktorí ju už dosť poškodili. Vo vašich domácnostiach dokážete aplikovať čo najúčinnejšie obnoviteľné zdroje energií, a to už prostredníctvom tepelných čerpadiel alebo rekuperácií. Je len na vás, ochrancoch prírody, aký spôsob pre záchranu planéty Zem si vyberiete. Možno si mnohí myslíte, že bývaním v našom malom Slovensku nemáte až toľké možnosti pre aplikovanie obnoviteľných zdrojov pre vaše domácnosti. Je to práve naopak, existujú u nás rôzne projekty a inštitúcie, ktoré sa týmto problémom venujú. Jedným z nich je aj projekt Zelená domácnostiam, prostredníctvom ktorého vám štát umožní získať finančnú pomoc pre inštaláciu tepelných čerpadiel vo vašich domácnostiach. Prečo to teda nevyužiť, keď je to jeden zo spôsobov pomoci prírody.

Tepelné čerpadlá

Tieto čerpadlá využívajú teplo z vonkajšieho prostredia a využívajú sa najmä na vykurovanie, či už ide o podlahové alebo stropné kúrenie – najmä nízkoteplotný vykurovací systém. Vďaka nim môžete znížiť svoje náklady, ktoré vynakladáte napríklad na vykurovanie drevom.

Ukážte svoj záujem a ochotu zachrániť prírodu!

Jednoducho požiadajte o dotácie na tepelné čerpadlá a staňte sa súčasťou projektu Zelená domácnostiam. Ak ste už dlhšie túžili po tepelných čerpadlách alebo slnečných kolektoroch, práve teraz je čas, kedy ich môžete mať vo svojich domácnostiach. Príroda si zaslúži vašu pomoc a vďaku, preto neváhajte podporiť tento projekt a požiadať o dotáciu.

Publikované: 03. 10. 2021

Kategória: Financie

Autor: Alena Čevelová