Dokonalá hra so svetlom v interiéri, o ktorú sa postarajú plissé rolety

  Interiér je uzatvorený priestor, ktorý nás chráni pred nepriaznivými vonkajšími podmienkami a nepríjemným počasím. Žiť ale 365 dní v roku na jednej a tej istej ploche je dosť náročné. Človek potrebuje pre svoje zdravie a psychickú pohodu čo najviac pohodlia. To mu v prvom rade zaručí samozrejme vzduch a dostatočné množstvo svetla. So vzduchom toho asi veľa nenavymýšľame, základom je správne vetranie a regulácia produkcie látok, ktoré ho nebudú znečisťovať. So svetlom sa pohrať ale môžeme a práve v interiéri na to slúžia vertikálne žalúzie a iné typy tienenia, ktoré si musíme vedieť správne vybrať.

Vertikálne žalúzie ako voľba číslo 1

Posúvajú sa doľava, doprava alebo do stredu a úplne otvoria a správne presvetlia okno. Možnosť posunu si ale vyberte nielen na základe vašich osobných preferencií. Tu je najpravdepodobnejším riešením použitie ovládacieho prvku s takým posunom, ktorý neovplyvňuje bežné otváranie okenných rámov.

Pomoc pri výbere

Šírka lamiel moderných vertikálnych žalúzií je zväčša 127 alebo 89 mm. Čím je väčšie okno, tým širšie by mali byť žalúzie, aby sa v miestnosti udržali správne proporcie a osvetlenie. Pretože sú lamely usporiadané vertikálne, môžu sa ľahko otáčať, čím sa nastaví správne osvetlenie. Naša rada: Pre veľké okná a vnútorné priečky je lepšie použiť žalúzie so širokými lamelami, pre malé otvory - s úzkymi. Obľúbené sú aj pre ich jednoduchú inštaláciu, používanie a samozrejme aj cenu a originálny dizajn.

Vyskúšajte plissé rolety

Kombinujú v sebe dokonalosť postupného vývoja a rozmachu tieniacej techniky. Pochváliť sa môžu nadštandardnou eleganciou, širokým výberom farieb a vzorov. Konštrukcia je založená na skladacích látkových žalúziách, ktoré vaše okná "oblečú" do dokonalého šatu. Nehovoriac o tom, že vám v interiéri poskytnú plissé rolety pre tienenie tie najlepšie podmienky. Je to len na vás, ktorý variant si vyberiete. Všetky dostupné a spomínané možnosti sú vám plne k dispozícii, a to aj online.

Publikované: 26. 09. 2018

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová