Pri výbere kobercov treba myslieť na parametre i rozpočet

Koberec patrí medzi interiérové doplnky, ktoré skvelým spôsobom doplnia celkovú atmosféru a vzhľad v miestnosti. Či už zariaďujete nové bývanie alebo len vynovujete interiérovými zmenami to pôvodné, kúpa koberca je ideálna voľba modernizácie. Načo pri kúpe koberca treba dbať?

Aký by mal byť váš vysnívaný koberec?

Pred tým, ako sa pustíte do vyberania tohto interiérového doplnku, popremýšľajte nad svojou predstavou. Predovšetkým treba premýšľať prakticky nad miestnosťou, do ktorej nový koberec plánujete umiestniť. Práve od toho sa odvíja mnoho parametrov, ako napríklad rozmery, farba, či vzor. Vizualizujte si dopredu, aké parametre by mal nový koberec mať, aby sa do miestnosti hodil. Svoje nápady si pokojne spíšte. Budú vám nápomocné pri ďalšom procese výberu a nákupu.

Naplánujte si svoj rozpočet na nový koberec

Ak je vaša predstava o vzhľade nového koberca vytvorená, je na rade finančné plánovanie. Aká je vaša predstava o použitom rozpočte na nový interiérový doplnok? Zadefinujte si svoj rozpočtový strop a usilujte sa pri výbere ho príliš nepresahovať. Ideálna kúpa je tá, kedy pri pomere ceny a kvality nového bytového zariadenia cítite spokojnosť. Nakupovanie prostredníctvom internetu má jednu veľkú výhodu a to možnosť použitia rôznych cenových porovnávačov a filtrov cien.

Nový koberec by mal ladiť s podlahou v miestnosti

Nezabúdajte, že nový koberec by mal svojim spôsobom ladiť aj s ostatným zariadením ako je napríklad podlaha, jej farba a materiál, z ktorého je podlahová krytina vytvorená. V prípade, že v miestnosti sú aj iné koberce (menšie i väčšie), či rohože, dbajte, aby kontrast medzi nimi a novým kobercom nebol príliš nápadný. Ak snívate o novom koberci, nie je nič jednoduchšie ako sa pustiť do jeho hľadania. Zariaďovanie miestnosti dokáže byť skutočne zábavnou činnosťou, kedy sa na malý moment každý z nás stáva interiérovým dizajnérom.

Publikované: 14. 03. 2021

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová