Uzlové pletivo je cenovo dostupná ochrana pre veľkú plochu

Uzlové pletivo z pozinkovaného oceľového drôtu. Tento typ plotu je veľmi bežný a má mnoho názvov: nazýva sa uzlované pletivo, pletivo na cesty a diaľnice, lesný plot, pletivo pre zvieratá atď.

Výrobok je uznávaný ako jeden z najlacnejších na stavbu plotov, ale jeho pevnosť a spoľahlivosť je potvrdená dlhou životnosťou.

Kde sa používa uzlové pletivo

Uzlové pletivo je vhodné na oplotenie fariem, pasienkov, ciest, lesných pásov, prírodných rezervácií a záhrad. Takýto plot nezaberie veľa miesta a nebráni prístupu slnka a vzduchu.

Ide o ideálnu možnosť, ak potrebujete oplotiť veľkú plochu: les, pasienok, diaľnicu alebo dokonca pole. Takéto pletivo je praktické a efektívne, pretože je ľahké ho priniesť a nainštalovať kdekoľvek. Je tiež flexibilné, ale vďaka napínacím drôtom odolá veľkej záťaži a pozinkovaná vrstva ho chráni pred pôsobením vlhkosti, slnka, mrazu atď. agresívne javy.

Zvláštnosťou uzlového pletiva je zväčšenie veľkosti buniek zdola nahor, vďaka čomu je cenovo dostupná a ľahké. Plot vyrobený z neho sa však dokonale vyrovná s ochranou územia pred zvieratami, nezasahuje do vetrania miesta a nevyžaduje údržbu.

Hlavné výhody uzlového pletiva

Uzlové pozinkované pletivo je lacné a jeho montáž zvládne doslova každý. Špeciálny dizajn upevnenia vám umožňuje ušetriť na podperách pomocou vzdialenosti medzi nimi 8-12 m, čo zjednoduší inštaláciu a demontáž plotu. Súčasne môžete použiť kovové aj drevené tyče.

Ďalšou výhodou je mobilita. Takéto pletivo je možné priviesť samostatne aj do ťažko dostupných oblastí lesa, kde neprejde auto.

A pozinkované uzlové pletivo má vynikajúce prevádzkové vlastnosti. Ploty vyrobené z neho sa nebojí korózie, zrážok a poklesu teploty. Sieťovina je pevná, elastická a pružná, takže sa mechanickými vplyvmi rýchlo vráti do pôvodného tvaru. A vďaka kvalitnej sklopnej jednotke je látka odolná voči rozťahovaniu.

Ako nainštalovať plot z uzlového pletiva

Pri inštalácii uzlového pletiva je optimálne použiť drevené alebo kovové podpery. Niekedy sa používajú betónové stĺpy. Vďaka nízkej hmotnosti materiálu je možné inštalovať menej podpier na väčšiu vzdialenosť.

Po označení budúceho plotu musia byť podpery zakopané v jamách s hĺbkou 1 m. Ak je pôda piesčitá, odporúčame podpery vyplniť betónovou zmesou. Potom môžete plátno odvinúť a pripevniť a dobre ho potiahnuť. Na krajných podperách by sa malo ponechať 30 cm sieťoviny na navinutie a bezpečné upevnenie.

Sieť s uzlami je optimálnym a ziskovým riešením pre spoľahlivý plot, ktorý vydrží viac ako tucet rokov!

Publikované: 10. 05. 2024

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Božena Maříková