Pomôžeme vám s nákupom a výberom nábytku

Dokončili ste všetky opravy a teraz je na rade nákup nového nábytku? Takže je potrebné evidovať tisíce fotografií na internete a obísť desiatky obchodov. Vytvoriť si interiér bez pomoci profesionálneho dizajnéra, na ktorý by ste mohli byť právom aj hrdí, nie je ľahká úloha. Je možné si to ale nejako zjednodušiť? Ak si usporiadate celý proces do niekoľkých dôležitých krokov, ktoré vám spomenieme, zvládnete to hravo.

Rozhodnite sa o rozpočte

Aj keď vieme, že rozpočet je zrozumiteľné kritérium, od ktorého by ste sa mali odraziť. Pred preskúmaním všetkých zdrojov si urobte zoznam potrebných položiek pre danú izbu. Najdrahšia, s najväčšou pravdepodobnosťou bude pohovka - ale je dôležité nezabudnúť ani na malé veci, ktoré dopĺňajú celkovú kompozíciu. V tomto smere vám môže veľmi dobre pomôcť aj špeciálny sektorový nábytok. Poskytuje univerzálne rozloženie podľa možností, ktorými disponujete. Upozorňujeme, že ak materiály, z ktorých je nábytok vyrobený, neboli certifikované, môžu byť škodlivé pre zdravie, napríklad obsahujú toxický formaldehyd. Interiér s kvalitným nábytkom do predsiene bude samozrejme na tom úplne inak a omnoho lepšie. Preto sa automaticky a hneď len podľa ceny nerozhodujte a tou vyššou sa nedajte odradiť.

Neexperimentujte so štýlom a dajte si pozor na doplnky

Pravdepodobne už viete, čo vám je bližšie a tieto myšlienky ste si už dávno utvrdili. Z času na čas sa vám však môže zapáčiť nejaká drobnosť, no príliš nekombinujte. Ak by ste takto pokračovali každý jeden mesiac a vždy si niečo univerzálne dokúpili, o dva roky budete mať v obývacej izbe alebo spálni doslova chaos.

Vytvorte si správne rozloženie podľa vašich návykov

To, ako strávite čas vo svojej obývacej izbe, kde je krásna obývacia stena, závisí od zónovania a usporiadania nábytku. Pri projektoch rodinnej atmosféry potrebujete pohodlnú mäkkú posteľ v spálni, veľkú pohovku s kreslami a kávovarom v kuchyni. Ak je obývacia izba väčšia ako 20 metrov štvorcových, môžete si tu zariadiť aj malú kanceláriu. Najlepšie miesto pre stôl je pri okne. Oddeľte si ale pracovnú oblasť vizuálne pomocou ľahkých regálov alebo dekoratívnej konzoly. Nestrácajte čas so zbytočnými skrinkami. Aby ste sa cítili dobre, nábytok by mal zaberať asi 40 % celkového priestoru. Nechajte medzi jednotlivými objektmi vzdialenosť asi 80 centimetrov, aby ste sa mohli ľahko pohybovať. Pokiaľ si nedáte na to pozor, bude váš interiér vyzerať ako sklad nábytku a nedokončená miestnosť.

Publikované: 15. 06. 2018

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová