Pozinkované pletivo: odolné a spoľahlivé riešenie pre váš plot

Zinkovanie je náter kovového povrchu špeciálnou vrstvou zinku za účelom jeho ochrany pred vplyvom vonkajšieho prostredia. Táto metóda je vhodná pre ploché a mierne zakrivené povrchy, ktoré si v budúcnosti nevyžadujú mechanické namáhanie.

Táto metóda sa ukázala ako mimoriadne účinná pri výrobe kovovej siete. Jeho pozinkovaný formát je široko používaný v rôznych sférach života - v agrobiznise, priemysle, súkromnej výstavbe atď.

Aké sú výhody použitia pozinkovaného pletiva?

Obvodové konštrukcie vyrobené z tohto typu materiálu umožňujú dobre prechádzať slnečnému žiareniu. Okrem toho pozinkované pletivo plní estetickú úlohu základu pre ploty bez toho, aby zasahovalo do výhľadu na územie.

Medzi ďalšie významné výhody použitia materiálu patria:
  • iabsencia korózie a mechanického poškodenia, ako aj strata jeho štruktúry;
  • schopnosť stabilne udržiavať požadovaný tvar po dlhú dobu - za predpokladu správnej inštalácie;
  • pozinkované pletivo po kontakte s ním nezanecháva stopy hrdze na rukách a oblečení;
  • možnosť použitia v rôznych poveternostných podmienkach;
  • úplný súlad s environmentálnymi normami a absencia ohrozenia zdravia ľudí a zvierat;
  • dlhá životnosť konštrukcií.

Osobitne sa zdôrazňuje jednoduchosť inštalačných prác. Pozinkované pletivo sa dodáva v rolkách, ktoré sa ľahko rozvinú a narežú na segmenty požadovanej veľkosti. Vďaka flexibilite materiálu je možné ho inštalovať na plochy akejkoľvek konfigurácie. V prípade potreby je možné poškodené diely pomocou jednoduchých nástrojov demontovať a nahradiť novými.

Prečo by ste si mali zvoliť radšej pozinkované ako obyčajné pletivo: rady odborníkov

Používatelia sa veľmi často pýtajú na zásadný rozdiel medzi tkaným pozinkovaným a nerezovým pletivom. V tomto prípade by sa mala venovať pozornosť materiálu výroby.

Pozinkované pletivo je vyrobené z čiernej (uhlíkovej) ocele, ktorá je predgalvanizovaná. Tento prístup umožňuje zaručiť kvalitné antikorózne vlastnosti. Nerezové pletivo je vyrobené z vysokolegovanej ocele, čo zahŕňa pridanie ďalších komponentov. To tiež zvyšuje jeho schopnosť odolávať hrdzi a zaisťuje dlhú životnosť. Pri tomto dôraze však typ použitého materiálu priamo ovplyvňuje konečnú cenu produktu. Tkané nerezové pletivo bude stáť oveľa viac ako pozinkované, čo zaručuje rovnaké ukazovatele kvality.

Publikované: 18. 06. 2024

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Tadeáš Krivánek