Pár malých trikov na veľké a rýchle upratovanie

Priemerná žena počas života strávi zhruba 365 dní upratovaním domu alebo bytu. Predstavte si, že celý rok v kuse len umývate, vysávate, drhnete a vykonávate ďalšie upratovacie práce, aby ste mali doma poriadok. Nemysliteľné.

My vám ponúkame tipy, vďaka ktorým si môžete proces náročného upratovania zjednodušiť.

Používajte čistiace prostriedky s obsahom mikrovlákna

Ak potrebujete vyleštiť zrkadlá a vodovodné batérie, vyzbrojte sa špeciálnou rukavicou, ktorú používa váš manžel na umývanie auta. S jeho pomocou si veľmi rýchlo poradíte s danou úlohou a zároveň nezanechá chuchvalce na predmetoch a úspešne vyleští povrchy. A nebudete musieť používať ani žiadne pracie prostriedky, stačí len voda.

Základom úspechu je mať kvalitnú handru z mikrovlákien, ktoré čistia vaše obľúbené laminátové podlahy a akékoľvek iné povrchy dokonale a bez šmuhov.

Využite to, čo máte v kuchyni

Žiadne drahé čistiace prostriedky, alesSóda bikarbóna je vynikajúcim prípravkom na mnoho povrchov. Nemenej účinné je aj riešenie octu s vodou, pomocou ktorého si ľahko poradíte so znečistením skiel a zrkadiel vo vašom byte. A ak potrebujete z vodovodného potrubia odstrániť vodný kameň, jednoducho naň položte špongiu namočenú v čistom octe asi na 10 minút, potom ju utrite dosucha. Výsledok je skvelý.

Zatvárajte dvere a prekontolujte tesnenia

Veľkým zdrojom prachu v našich interiéroch sme my a naše oblečenie. Častosavšak prach dnu dostane cez zle tesniace okná alebo iné otvory. Aby ste tomu predišli, možno sa oplatí inštalovať do priestoru nové dvere a okná s lepšími vlastnosťami a krajším dizajnom.

Používajte bezdrôtové spotrebiče

Ak hovoríme o technických zariadeniach, potom je vynikajúcim hackom na život čistenie pomocou bezdrôtového vysávača, ktorý je možné použiť na suché aj mokré čistenie podlahy. Takéto vybavenie vám ušetrí veľa času a úsilia.

Ak v tradičnej verzii musíte najskôr podlahy povysávať vysávačom a potom ich umyť mopom, potom v takom prípade môžete tieto dva typy čistenia vykonať súčasne. Dnes sú na trhu čistiacich zariadení rôzne modely bezdrôtových vysávačov na suché a mokré čistenie, treba si len správne vybrať.

Uvidíte, že upratovanie s nimi bude jednoduché a pohodlnejšie.

Publikované: 27. 02. 2021

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová