Konferenčný stolík do obývačky — ktorý je ten pravý?

Konferenčný stolík je nenahraditeľnou súčasťou obývačky. Či už ide o dizajnový nábytok alebo hlavne praktický model, mal by plniť svoju funkciu a robiť vám radosť. Ako si ho vybrať, aby ste boli pri jeho používaní spokojní?

Dizajn konferenčného stolíka

Na prvý pohľad vždy upúta dizajn stolíka, ktorý by mal ladiť so štýlom interiéru a najmä so sedačkou. Práve konferenčné stolíky a sedačky majú k sebe najbližšie. K modernému interiéru sa najviac hodia dizajnové konferenčné stolíky, napríklad z kombinácie kovu a skla. Zatracovať určite netreba ani drevo, ktoré vyzerá v kombinácii s kovom veľmi dobre. Ku klasicky zariadeným obývačkám sú ideálne drevené stolíky, či už z masívneho dreva alebo MDF dosiek a lamina.

Tvar a rozmery konferenčného stolíka

Kvalitný dizajnový nábytok môže mať veľmi minimalistický vzhľad, ale aj skutočne prepracovaný a jedinečný dizajn. Okrem klasického obdĺžnika, štvorca či kruhu máte na výber rôzne zaujímavé vzhľady, ako sú ovál, trojuholník alebo nepravidelné tvary. Najpraktickejšie bývajú práve obdĺžnikové a štvorcové stolíky, ktoré pekne zapasujú k sedačke. Ale ak chcete niečo netradičnejšie a osviežujúce, vyskúšať môžete okrúhly stolík s kovovým podstavcom, dva menšie stolíky v tvare oválu alebo trojuholníkov.

Materiál konferenčných stolíkov

Nielen konferenčné stolíky, ale nábytok všeobecne sa najčastejšie vyrába z drevovláknitých dosiek, teda z DTD a MDF dosiek. Dosky sú buď lakované, laminované alebo potiahnuté PVC fóliou. V Každom prípade máte na výber množstvo farieb a vzorov a ide o trvácnu a cenovo dostupnú voľbu. Medzi obľúbené materiály patrí aj masívne drevo, tu je však nutné počítať s vyššou cenou a má aj vyššiu hmotnosť. Ak hľadáte moderné riešenie, možno vás osloví kombinácia kovových nožičiek a sklenenej dosky. Vopred sa ale zamyslite nad náročnosťou čistenia. Keďže sú na skle ľahlo viditeľné odtlačky a nečistoty, bude ho potrebné častejšie leštiť.

Publikované: 15. 12. 2021

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová