Montovaná drevostavba: Spôsob, ako si rýchlo splniť sen o vlastnom bývaní

Montovaný dom z dreva má čo ponúknuť. Okrem výhod pre klímu vďaka konštrukcii z obnoviteľnej suroviny dreva boduje montovaný dom aj výhodami pre klienta. Od vysokého štandardu kvality napriek krátkej dobe výstavby cez individuálne plánovanie a bezpečnosť plánovania až po množstvo služieb od výrobcu a konečnú úsporu nákladov.

Každý, kto sa rozhodne pre nový montovaný dom, stavia rýchlo a efektívne. Výrobca dbá na to, aby fáza výstavby bola maximálne bez stresu a optimálne naplánovaná. Ani zďaleka to však nie je všetko, vďaka čomu tento typ stavby oceníte v praxi aj vy.

​Montovaný dom z dreva je energeticky efektívny

Vo všeobecnosti platí, že väčšina montovaných drevodomov je zateplená lepšie, ako sa štandardne vyžaduje, takže tento dom bez problémov spĺňa požiadavky zákona o energetike budov. Zvyčajne k tomu prispieva moderná stavebná technika, ktorá je dokonale zladená s plášťom budovy. Veľký význam tu má samozrejme stavebný materiál drevo, ktoré prirodzene lepšie izoluje ako mnohé iné masívne stavebné materiály.

Moderné drevostavby sú veľmi energeticky efektívne, pretože takáto budova vygeneruje viac energie, ako spotrebuje v priebehu roka. A v kombinácii s inými efektívnymi systémami úspory to platí dvojnásobne.

​Aké ďalšie výhody má montovaný dom z dreva?

Montovaný dom z dreva prispieva k ochrane klímy. Dôvodom je, že sa pri jeho stavbe nepoužívajú žiadne kompozitné stavebné materiály. Ďalšou výhodou montovaných drevodomov je ľahká konštrukcia. Vzhľadom na relatívne nízku hmotnosť dreva je možné už existujúce stavby doplniť o ďalšie drevené konštrukcie. Okrem toho môžete k dizajnu pristupovať rôznymi spôsobmi.

S týmto moderným drevodomom nielenže uľavíte životnému prostrediu, ale ušetríte aj náklady na vykurovanie, čo je v dnešnej náročnej dobe naozaj cenná informácia. Tak nad výberom tejto stavby popremýšľajte a nájdite si na jej rýchle zmontovanie vhodný pozemok.

Publikované: 27. 02. 2022

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Alena Čevelová