5 trikov, vďaka ktorým bude vaša spálňa útulnejšia

Vaša spálňa by mala byť tým najútulnejším miestom vo vašej domácnosti – veď v nej trávite tretinu dňa!

Aby ste sa v nej cítili príjemne, máme pre vás niekoľko tipov.

​Urobte si spálňu pohodlnejšou svetlom sviečok

Blikajúci oheň v nás vytvára pocit bezpečia a tepla. Sviečky sú preto ideálne na vytvorenie útulnej miestnosti. Pár sviečok rozhádzaných po izbe dokáže skutočné zázraky!

Či už jednotlivé čajové sviečky, hrubé stojace alebo plávajúce sviečky v miske - trh vám v tomto smere ponúka množstvo spôsobov, ako priniesť do spálne to správne svetlo. Myslite pritom na bezpečnosť.

​Vyberte kvalitný nábytok

Malý stôl a stoličky s vankúšmi pri okne (alebo v rohu) okamžite urobia miestnosť príjemnejšou. Ak máte dostatok miesta, môžete do spálne umiestniť aj malý gauč. Každé sedadlo robí miestnosť útulnejšou, čo mimochodom platí aj pre veľké chodby! Tak sa o tom s výberom tohto elegantného a pohodlného nábytku z Bratislavy presvedčte.

Tichý ostrov sa dá využiť ako kútik na čítanie, večer na písanie denníka alebo na bezsenné noci, keď sa len pozriete z okna a necháte myšlienky voľne plynúť.

​Využite silu obrazov

Fotografie a obrázky na holých stenách robia každú izbu harmonickejšou a pozývajú vás, aby ste sa zdržali. Čím hrubší rám, tým lepšie! Ak sa hodí do interiéru, môžete použiť teplé materiály. Obrazové rámy vyrobené z dreva alebo rámov potiahnutých látkou vyžarujú pohodlie.

Ak sa vám nepáčia rámy na obrazy, môžete si alternatívne vyrobiť fotostenu. Za týmto účelom zaveste (alebo prilepte) vybrané fotografie veľmi blízko seba, aby vyzerali ako tapeta.

​Kúpte si masívne postele

Posteľ je základnou položkou spálne. Stará sa o pohodlie vášho tela počas spánku, oporu chrbtice, nôh a rúk a vytvára ideálny priestor na odpočinok. Aby to platilo čo najdlhšie a posteľ vydržala nápor, investujte do kvalitnej masívnej postele, ktorá bude nielen pevná, ale aj krásna a pre vaše zdravie minimálne škodlivá.

​Vyskúšajte koberec

Čím je koberec hrubší, tým pôsobí útulnejšie. Ak máte dostatok miesta, môžete kombinovať viac modelov, no minimalizmus je v tomto priestore najlepší. Najpraktickejšie tiež je dať koberec k posteli. Komu sa predsa chce hneď ráno stáť na studenej zemi?!

Publikované: 27. 02. 2022

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová