Chytré kľučky a zámky: čo všetko vie?

Každá domácnosť pozostáva zo vstupných dverí, pri ktorých je obvykle inštalovaná poštová schránka. Každé vstupné dvere nemusia byť vybavené kľukou a zámkom. Súčasné trendy modernej domácnosti totiž sľubujú množstvo šikovných zariadení, ktorých úlohou je uľahčiť nám život. Niektoré dokonca myslia za nás, takže máme menej starostí. Celý rad šikovných prvkov preto oceníte aj vo svojej domácnosti. A nemusí ísť len o interiér vášho domu, ale tiež napríklad o vašu záhradu.

Chytré kľučky a zámky

Chytré kľučky a zámky je možné použiť nielen do vstupných dverí, ale aj do tých interiérových. Môžu ich teda oceniť rôzne spoločnosti alebo kancelárie, ktoré majú miestnosti, ktoré nemajú byť prístupné každému. V takom prípade sú dvere zabezpečené podobným spôsobom, ako by mali zámok na kľúč. Namiesto kľúča sa ale často používa číselný kód alebo dokonca odtlačok prsta. Ďalšou výhodou tohto zariadenia je možnosť kontroly vstupov.

Viete, kto vstupuje

Či už sa jedná o vaše vchodové dvere alebo o interiérové ​​dvere, ktoré majú odoprieť nechcený prístup, budú prepojené s mobilnou aplikáciou. Tú môže mať hlava rodiny alebo majiteľ či riaditeľ spoločnosti či ostraha. Vždy budete touto aplikáciou upozornení, že niekto použil vstup prostredníctvom inteligentnej kľučky. Aj keď ste v práci, môžete tak ľahko kontrolovať, či vaše deti skutočne prišli zo školy rovno domov. Pokiaľ dvere zabezpečujú dôležité dokumenty alebo dokonca finančnú hotovosť vo firme, budete mať prehľad o tom, kedy bol vykonaný vstup do miestnosti.

Inteligentné možnosti, ktoré oceníte

Okrem samotného zabezpečenia, ktoré by zvládli aj dvere na kľúč, toho vedia múdre kľučky a zámky oveľa viac. Prostredníctvom prehľadnej aplikácie môžete napríklad nastaviť oprávnenie na vstup jednotlivých užívateľov. Každý tak môže mať svoj vlastný kód, čím bude jasné, kto do miestnosti vstupuje. Ďalej potom môžete nastaviť čas, v ktorý bude možné do miestnosti vstupovať. Mimo toto časové okno bude miestnosť neprístupná napriek správnemu heslu.

Publikované: 30. 11. 2021

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová