Parný generátor alebo klasická žehlička? Porovnanie výhod a nevýhod

Žehlenie patrí medzi najmenej obľúbené domáce práce. Avšak jeho benefity, ako napríklad svieži vzhľad oblečenia, eliminácia baktérií, odstránenie nežiaducich pachov a predĺženie životnosti odevu väčšinu z nás presvedčia o jeho nevyhnutnosti.

Keďže žijeme vo svete plnom moderných technologických vychytávok, existujú spôsoby, ako si žehlenie uľahčiť. Jednou z možností je parný generátor, ktorý urobí zo žehlenia príjemnú činnosť.

Máte doma klasickú žehličku a premýšľate nad kúpou parného generátora? Pripravili sme vám sumár výhod a nevýhod tohto praktického pomocníka.


5 výhod, ktoré má parný generátor

Žehlička s parným generátorom posunie žehlenie na novú úroveň. Ak sa neviete rozhodnúť, máme pre vás zoznam výhod, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní sa. Aké sú benefity parného generátora?

Minimálna námaha

Naparovacia žehlička je vylepšenou verziou klasickej žehličky. To znamená, že pri žehlení je potrebné vyvinúť menšie úsilie. Ak však máte parný generátor, na žehlenie vynaložíte iba minimum úsilia.

Napríklad s parným generátorom CareStyle 7 Pro dosiahnete dokonalé výsledky s polovičnou úsporou času v porovnaní s bežnou naparovacou žehličkou. Je to vďaka technológiám DoubleSteam a 3D FreeGlide.

Bezstarostné žehlenie citlivých textílií a oblečenia bez štítkov

Parný generátor je vybavený funkciami, ktoré žehlenie maximálne zjednodušujú. Napríklad žehličky s parným generátorom Braun disponujú inteligentným iCare režimom. Umožňuje teplotu nastaviť tak, aby bolo oblečenie chránené pred poškodením vysokou teplotou. Režim Eco je určený pre citlivé tkaniny.

Rýchle žehlenie veľkého množstva bielizne

Žehlička s parným generátorom dokáže vyžehliť veľké množstvo bielizne rýchlo a efektívne bez toho, aby ste museli žehlenie prerušovať. Silné, rovnomerné a nepretržité prúdenie pary je zárukou dokonale vyžehleného oblečenia.

Prečo je to tak? Parný generátor Braun disponuje vychytávkami napríklad v podobe žehliacej plochy 3D FreeGlide. Tá sa dokáže kĺzať v každom smere a po akomkoľvek type látky s tým, že ju nezastavia ani prekážky v podobe zipsov a gombíkov.

Za zmienku stojí aj veľká nádržka, ktorá prispieva k tomu, aby ste žehlenie nemuseli prerušovať kvôli dopĺňaniu vody. Opomenúť nemožné 190 g/min parného výstupu pre maximálny výkon počas žehlenia, ktorým disponujú najvýkonnejšie parné generátory Braun.

Pohodlné používanie

Jednou z top výhod parného generátora je nízka hmotnosť a ergonomický dizajn mäkkej rukoväte. Vďaka nej sa ruka nekĺže. Za zmienku stojí aj nízka hmotnosť, ktorá eliminuje bolesti rúk pri žehlení.

Parný generátor Braun je prvou žehličkou s certifikátom v oblasti ergonómie. Je certifikovaná ústavom ErgoCert, kde bola porovnávaná s najpredávanejšími konkurenčnými produktami.

Opomenúť nemožno iMode technológiu. Tá zabezpečí, že všetky štyri režimy máte poruke. Vďaka tomu je žehlenie nielen pohodlnejšie, ale aj rýchlejšie.

Bezpečnosť

Parný generátor je v porovnaní s bežnou žehličkou bezpečnejší. Žehličky s parným generátorom Braun majú systém Easy Lock. Ide o funkciu jednoduchého zaistenia. Po zatlačení žehličky do stanice sa žehlička uzamkne. To zabezpečí vyššiu úroveň bezpečnosti.

Žehlička s parným generátorom a jej nevýhody

Pri porovnaní parného generátora s bežnou žehličkou je potrebné spomenúť aj nevýhody. Azda tou najhlavnejšou je vyššia cena. Ak však žehlíte veľké množstva oblečenia, investícia sa vám vráti v podobe skrátenia času žehlenia i ušetrenej námahy.

Nevýhodou sú aj rozmery. Hoci má parný generátor kompaktný dizajn, predsa len zaberie viac miesta ako bežná žehlička. 

Publikované: 02. 08. 2023

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kopicová