Stavba a rekonštrukcia

Ako si vybrať okno, s ktorým nebudú žiadne zbytočné starosti?

Pokiaľ ide o drahý nákup, či už ide o auto, nábytok alebo domáce spotrebiče, vieme si predstaviť, akú úroveň služieb, výrobkov a záruk by sme chceli v konkrétnom obchode získať. To isté platí aj pre nákup plastových okien. Jediný rozdiel je v tom, že vysávač alebo auto kupujeme na 3 až 7 rokov, pričom okná obyčajne vymieňame každých 20 až 30 rokov.

Okno má teda technicky zložitý dizajn a pri jeho výbere je potrebné venovať pozornosť celému radu komponentov, na ktoré sa spolu s nami môžete pozrieť.

Profil ne je všetko

Je základ kvalitného okna, rámu alebo ak chcete okenného rámu, do ktorého je nainštalované dvoj alebo trojsklo. Pri výbere je potrebné venovať pozornosť počtu vzduchových komôr a obrysov tesnenia, hrúbke vonkajšej steny profilu, maximálnej šírke, geometrickej stabilite, vystuženiu a estetickým parametrom. Čím vyšší je profil komory, tým vyššie sú tepelné a hlukové izolačné vlastnosti a tým vyššia samozrejme aj cena.

Vyberajte si však aj podľa toho, aký typ interiéru a konštrukcie domu alebo bytu máte, a aký teplotný komfort požadujete.

Neskôr ale zistíte, že profil je iba polovica úspechu. Nemenej dôležitú úlohu zohráva dvojsklo a príslušenstvo. Okno je predsa komplexný produkt, ktorého prvky sa dokonale prelínajú a vzájomne sa dopĺňajú. Iba v tomto prípade okno funguje ako hodiny.

Ďalšie požiadavky na okná

Hlavné požiadavky na nové plastové okná sú: schopnosť chrániť miestnosť pred chladom, poskytovať pohodlné osvetlenie, chrániť pred hlukom mestského prostredia, neprítomnosť fúkania a kondenzácie, ľahkú obsluhu, trvanlivosť a estetiku. Tieto všeobecné požiadavky konštrukcie kvalitných okien hľadajte u vhodného dodávateľa.

Udo.sk je dlhoročným partnerom pre tento typ ponuky a vy sa o tom môžete presvedčiť. Plastové okná od tejto firmy vám zmenia život k lepšiemu.

Add Comment

Click here to post a comment

Kamarádi

Zaujali vás moderné novostavby Bratislava? Potom sa vám určite bude páčiť možnosť bývania v novom projekte Premiére!

Radi by ste si ozdobili okná závesy, ale nepatríte k milovníkom ručných prác a šitie? Praktickým riešením sú hotové závesy. V interie.sk ich kúpite navyše za akčné ceny!

Odporúčame

Napínacie poťahy

Krásne poťahy na sedacie súpravy, kreslá, stoličky.

Byty v Bratislave

Prezrite si, aké projekty sa aktuálne stavia v Bratislave.