Výber podlahy je rozhodnutie, ktoré si treba dôkladne zvážiť

Zmeny v domácom interiéri patria medzi tie zásadné realizácie v domácnosti, ktoré častokrát nie sú len na krátky čas. Pri veľkom množstve úprav, modernizácií, zariaďovaní a tvorbe priestoru je potrebné rozhodnutia dôkladne zvážiť. A to nielen u cenové hľadiska, ale i z hľadiska materiálu a jeho kvality, ako aj jeho životnosti. Výber tej správnej podlahy do domácnosti nie je výnimkou. Tá pravá podlaha pre jednotlivé miestnosti Vášho domova by mala byť rozhodnutím, ktoré po pár mesiacoch nebudete ľutovať.

Dbajte na dizajn, ale predovšetkým na funkčnosť

Pri zariaďovaní domácnosti zaručene platí, že síce rôzne zariadenie môže lákať na pohľad, nemusí však byť dostačujúce z hľadiska inštalácie, trvácnosti a celkovej funkčnosti. Dizajnová stránka výberu ideálnej podlahy je samozrejme veľmi dôležitá, avšak farba nezohráva primárnu úlohu, ak uprednostňujete výber podlahy s dlhou životnosťou, ktorá okamžite nepodľahne poškodeniu v dôsledku rôznych pôsobiacich faktorov.

Podlaha by mala ladiť s ostatnými súčasťami interiéru

Ak sa venujete vizuálnemu aspektu výberu podlahových krytín, majte na mysli aj jej farebnosť. Každá farba podlahy podstatne pôsobí na celkovú atmosféru miestnosti. Tmavšie farby vytvárajú teplejší dojem a vzbudzujú pocit útulnosti, zatiaľ čo bledšie farebné odtiene podláh pôsobia minimalistickejšie a elegantnejšie. Celková farebnosť podlahy by však mala byť prispôsobená s ostatnými časťami priestoru, kde sa podlaha bude inštalovať. Nemožno podceniť ladenie podlahy s vkusom celej miestnosti, ako napríklad i s nábytkom, zárubňami, dverami, kobercom, rohožami či tapetami a rôznymi bytovými doplnkami. Ideálne je zvoliť si rovnaký typ a farbu podlahy pre viaceré miestnosti v domácnosti. Vyhnete sa tak estetickému nesúladu. Či sa rozhodnete pre výber podlahy v kamennej predajni alebo uprednostníte výber z pohodlia domova prostredníctvom e-shopu je len a len na vašej osobnej preferencií. Oba spôsoby výberu podláh ponúkajú pestrú paletu vzoriek, z ktorých si zaručene vyberiete tú pravú podlahu pre váš domov. Nezabúdajte však dbať na funkčnosť a správny materiál.

Publikované: 29. 06. 2021

Kategória: Interiér

Autor: Alena Čevelová