Ako si vybrať sedačku a na čo dávať pritom pozor

Sedačka je v miestnosti veľmi výrazným objektom, ktorý je pre mnohých dôležitý z hľadiska pohodlia, ale aj dizajnu. Sedačku si podobne ako iný nábytok kupujete na dlhý čas, preto je potrebné pri jej výbere zvážiť všetko dôležité. Priširokej ponuke, ktorú dnes nájdete na trhu, by ste nemali mať problém nájsť presne takú sedačku, ktorá sa vám bude páčiť vzhľadom, ale aj pohodlím.

Veľkosť je prvoradá záležitosť

Veľkosť novej sedacej súpravy závisí od dvoch kritérií, na ktoré musíte pri jej výbere myslieť. Hlavným bodom je veľkosť priestoru, do ktorého sedačku kupujete. Je jasné, že ak do malého bytu kúpite neprimerane veľkú sedačku, môže sa to rýchlo obrátiť proti vám. Počet ľudí, ktorí žijú v danom byte alebo dome je tiež dôležitý, aby na sedačke všetci mali dostatok priestoru.

Konštrukcia musí byť hlavne pevná

Z hľadiska konštrukcie môžete sedačky rozlišovať dvomi spôsobmi. Buď sa budete na konštrukciu pozerať z hľadiska materiálu, alebo funkčnosti. Materiály používané na výrobu konštrukcií sedačiek sú najčastejšie oceľ a drevo. Každý má svoje výhody a nevýhody, ale najdôležitejšia je asi výdrž materiálu. Konštrukcia tiež ovplyvňuje to, či sa bude dať sedačka rozkladať. Moderné rozkladacie pohovky poskytnú možnosť jedného, prípadne dvoch lôžok na spanie pre hostí.

Poťah sedacej súpravy

Výber poťahu je veľmi dôležitým krokom hlavne z toho dôvodu, že ľudia sediaci na sedačke budú prichádzať do kontaktu práve s ním. Na výber je široká škála materiálov, ale aj farebných kombinácií. Najčastejšie sa ale stretnete asi s bavlnou, kožou, prípadne umelou kožou a alcantarou. Materiál musíte vybrať na základe vašich pocitov, čo vám je príjemné, alebo aj iných doplnkov v domácnosti. V prípade, že doma chcete mať kvalitnú slovenskú sedaciu súpravu, nemusíte chodiť do veľkých nákupných stredísk a obchodov s nábytkom. Spoločnosť Melli vám vo vlastnej prevádzke vytvorí sedačku na mieru, ktorá krásne doladí váš interiér.

Publikované: 22. 05. 2019

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová