5 spôsobov, ako urobiť vašu spálňu romantickejšou

Pokiaľ ide o romantiku v spálni, záleží na atmosfére. Spálňa je miestom, kde má väčšina párov sex, takže prostredie, ktoré podporuje relaxáciu a zmyselnosť, môže párom pomôcť dostať sa do príjemnej a správnej nálady. Ako však takúto atmosféru vytvoriť?

Pokračujte v čítaní a zistíte, že aj s pomocou originálneho interiérového vybavenia a doplnkov môžete naplneniu tohto cieľa pomôcť.

​Pomôžte si reguláciou osvetlenia

Niektoré páry chcú v spálni svetlo na to, aby sa navzájom videli, no nie toľko, aby to vyzeralo ako na chirurgickej operačnej sále. Iné páry môžu chcieť málo alebo žiadne svetlo, pretože sa pôvodne naučili mať sex v tme alebo sa im páči lákadlo a tajomstvo, že sa navzájom nevidia.

Aj keď sa prikláňate k tmavšiemu prostrediu, ktoré mnohé nedokonalosti tela skrýva, zvážte sviečky, stmievajúce svetlá alebo použitie mäkkého denného svetla cez priesvitné závesy. Dokonca aj otvorenie závesov a užívanie si večerných pouličných svetiel môže byť kreatívnym spôsobom, ako sa navzájom vidieť bez toho, aby ste sa cítili v centre pozornosti.

​Investujte do svojej postele

Manželská posteľ je často stredobodom miestnosti spálne. Signalizuje starostlivosť a ohľaduplnosť k partnerskému vzťahu. Treba si ju však vedieť v obchode aj dobre vybrať.

Pri výbere novej postele nezabudnite zvážiť jej výšku, veľkosť a samozrejme materiálové prevedenie s pevnou konštrukciou. Lacné modely môžu byť pri intímnych chvíľach rušivé nielen pre vás, ale aj susedov.

​Pustite si príjemnú hudbu

Aj príjemná hudba na pozadí pomáha niektorým párom dostať sa do správnej nálady a zbaviť sa negatívnych myšlienok v pohodlnej posteli. Treba si však vybrať tú pokojnejšiu, aby vás rýchle tempo melódie príliš nerozprúdilo.

​Zaobstarajte si kvalitné matrace

Základom, na ktorý sme nezabudli, je kvalitná výplň postele. Kvalitné matrace sa postarajú nielen o správnu podporu tela počas spánku, ale tiež dokážu svojím komfortom navodiť pri intímnom zblížení dobrú náladičku.
​Zahrňte do interiéru upokojujúce farby

Výskum ukázal, že niektoré farby pomáhajú ľuďom relaxovať. A pretože relax je pre romantiku kľúčový, farby sú ideálnym spôsobom, ako ho navodiť. Vhodné relaxačné farby pre spálne zahŕňajú tmavomodrú, ľadovú modrú, jemne sivú, zelenú šalviu a levanduľu. Ak ale nemáte čas premaľovať steny, skúste vymeniť prikrývky a doplnkové vankúše vo farbách, ktoré vytvárajú ten uvoľnený pocit.  

Publikované: 31. 01. 2023

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová