Záhradný domček – kúpiť alebo postaviť?

Náradie, záhradné vybavenie, záhradný nábytok, bicykle alebo detské hračky – to sú príklady vecí, ktoré možno uskladniť v záhradnom domčeku. Chcete si na svojom pozemku postaviť záhradný domček? Zostáva už len určiť, či si kúpite hotový domček, alebo si ho postavíte podľa vlastného návrhu. Zistite výhody a nevýhody oboch riešení.

Kúpa záhradného domčeka – výhody a nevýhody

Montované záhradné domčeky sa okrem iného líšia rozmermi, tvarom strechy, povrchovou úpravou a typom osadených dverí (jednokrídlové, dvojkrídlové). V dôsledku toho každý záujemca o kúpu takejto stavby nájde množstvo návrhov. Veľký výber domčekov hovorí v prospech výberu hotového riešenia. To však nie je všetko – kúpa hotového záhradného domčeka prináša aj ďalšie výhody. Spomeňme len niektoré z nich:

  • možnosť prezrieť si domček ešte pred jeho objednaním – záhradné domčeky – https://plechovegaraze-stalmex.sk/ – si môžete pozrieť na webovej stránke výrobcu;
  • rýchla montáž – všetky komponenty budú zákazníkovi dodané, stačí len pripraviť terén a môžete začať domček montovať;
  • možnosť kúpiť si záhradný altánok s chránenou konštrukciou – v závislosti od modelu bude konštrukcia napríklad pozinkovaná.

Napriek nesporným výhodám má kúpa hotového záhradného domčeka aj niektoré nevýhody. V prvom rade je investor obmedzený počtom návrhov. Častou nevýhodou je aj absencia možnosti hotový návrh upraviť, a tak ho prispôsobiť našim individuálnym potrebám a predstavám. Stalmex vychádza v ústrety požiadavkám zákazníkov a umožňuje im konfiguráciu stavby záhradného domčeka. Pri objednávke záhradného domčeka od nich si môžete okrem iného zvoliť šírku, dĺžku, typ strechy (bočná sedlová, čelná sedlová, sklon strechy dozadu, sklon strechy dopredu, sklon strechy na pravú alebo ľavú stranu) alebo farbu stien.

Stavba záhradného domčeka – výhody a nevýhody

Kúpa hotového záhradného domčeka nie je jedinou možnosťou – alternatívou je vytvorenie individuálneho návrhu a jeho následná realizácia. Záhradný domček postavený na základe jedinečného návrhu má tú výhodu, že investor má veľkú voľnosť – môže sa rozhodnúť o rozmeroch stavby, počte okien, počte použitých dverí, doplnkoch alebo farbe. Toto riešenie však nie je bez nevýhod – spomenieme len niekoľko príkladov:

Kedy kúpiť alebo kedy postaviť záhradný domček?

Ak uvažujete o umiestnení záhradného domčeka na svojom pozemku, možno si kladiete otázku, ktorá možnosť je výhodnejšia – kúpa hotového záhradného domčeka alebo stavba podľa návrhu na mieru.

Kľúčové sú vaše potreby a spôsob, akým plánujete využívať priestor pozemku. Ak má záhradný domček slúžiť len na uskladnenie sezónneho záhradného vybavenia a náradia, hotové záhradné domčeky sa javia ako najlepšia možnosť. Nemôžete nájsť hotový záhradný domček, ktorý by vyhovoval vašim potrebám? Zostáva vám jeho výstavba.

Publikované: 25. 02. 2024

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Jana Drexlerová