Praktické tipy

Zachrániť dokonalý dizajn a funkčnosť interiérových doplnkov a zariadenia môže aj dobrá špárovačka

Každý jeden materiál sa po rokoch používania začne vo svojich pôvodných vlastnostiach meniť. Postupne prestane slúžiť pôvodnému účelu, v dôsledku čoho vzniká jeho opotrebenie, narušenie alebo porucha. V praxi to môžu byť praskliny, medzery, vypadnuté tesnenie a nedokonalosti povrchov. Pomôcť zmeniť vám to môže dobrý tmel.

Prečo si vybrať tesniaci tmel?

Ak sme spomínali vlastnosti materiálov, k tým stavebným by sme mohli zaradiť nasiakavosť, rozťahovanie sa a pohyb. Niektoré stavebné prvky pod vplyvom rôznych teplôt a iných podmienok jednoducho povedané pracujú. Lenže prejavom spomínaných procesov môže byť práve nepríjemné narušenie súvisle rovnej vrstvy tak, že vznikne prasklina.

Celá situácia sa dá ale veľmi dobre a rýchlo zvládnuť s pomocou správne zvoleného tmelu. Takého, ktorý má správne zloženie, ochráni váš obklad a zaručí svoje funkcie a účinok aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Okrem ich dokonalých vlastností a zloženia je plusom aj to, že sú na trhu k dispozícii v mnohých farbách, čo je to najlepšie riešenie pre váš možno špecifický dizajn interiéru. Silikónový, polyuretánový alebo neutrálny tmel, bude pre vás v prípade vzniknutej praskliny správnou voľbou.

Epoxidové škárovačky na dokonalý obklad

K výhodám tesniacich materiálov a všestranných epoxidových špárovačiek sa radí aj jednoduchosť ich použitia. Ak potrebujete vyčistiť špáry zájdené špinou, pretože hygiena je vaša silná stránka, no voda niekedy s povrchom urobí svoje, je to jediná možnosť, ako sa doma opäť cítiť lepšie.

Epoxidové materiály tohto druhu sa môžu pochváliť hladkým povrchom a minimálnou nasiakavosťou, čo znamená, že ani nečistoty a prach ju po čase neznehodnotia.

Je odolná proti tvorbe plesní, mastnote a veľmi dobre sa čistí. Jej použitie je teda všestranné, o čom sa môžete samozrejme veľmi rýchlo presvedčiť. Stačí škárovať s Mapei.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kamarádi

Radi by ste si ozdobili okná závesy, ale nepatríte k milovníkom ručných prác a šitie? Praktickým riešením sú hotové závesy. V interie.sk ich kúpite navyše za akčné ceny!

Zaujali vás moderné novostavby Bratislava? Potom sa vám určite bude páčiť možnosť bývania v novom projekte Premiére!

Praktické pergoly na terasu vás ochráni pred slnkom, dažďom aj inými poveternostnými vplyvmi.

Odporúčame

Napínacie poťahy

Krásne poťahy na sedacie súpravy, kreslá, stoličky.

Terasové sálače

Kvalitné terasové sálače do firiem a do domácností od Eprofi