Zachrániť dokonalý dizajn a funkčnosť interiérových doplnkov a zariadenia môže aj dobrá špárovačka

Každý jeden materiál sa po rokoch používania začne vo svojich pôvodných vlastnostiach meniť. Postupne prestane slúžiť pôvodnému účelu, v dôsledku čoho vzniká jeho opotrebenie, narušenie alebo porucha. V praxi to môžu byť praskliny, medzery, vypadnuté tesnenie a nedokonalosti povrchov. Pomôcť zmeniť vám to môže dobrý tmel.

Prečo si vybrať tesniaci tmel?

Ak sme spomínali vlastnosti materiálov, k tým stavebným by sme mohli zaradiť nasiakavosť, rozťahovanie sa a pohyb. Niektoré stavebné prvky pod vplyvom rôznych teplôt a iných podmienok jednoducho povedané pracujú. Lenže prejavom spomínaných procesov môže byť práve nepríjemné narušenie súvisle rovnej vrstvy tak, že vznikne prasklina. Celá situácia sa dá ale veľmi dobre a rýchlo zvládnuť s pomocou správne zvoleného tmelu. Takého, ktorý má správne zloženie, ochráni váš obklad a zaručí svoje funkcie a účinok aj v tých najnáročnejších podmienkach. Okrem ich dokonalých vlastností a zloženia je plusom aj to, že sú na trhu k dispozícii v mnohých farbách, čo je to najlepšie riešenie pre váš možno špecifický dizajn interiéru. Silikónový, polyuretánový alebo neutrálny tmel, bude pre vás v prípade vzniknutej praskliny správnou voľbou.

Epoxidové škárovačky na dokonalý obklad

K výhodám tesniacich materiálov a všestranných epoxidových špárovačiek sa radí aj jednoduchosť ich použitia. Ak potrebujete vyčistiť špáry zájdené špinou, pretože hygiena je vaša silná stránka, no voda niekedy s povrchom urobí svoje, je to jediná možnosť, ako sa doma opäť cítiť lepšie. Epoxidové materiály tohto druhu sa môžu pochváliť hladkým povrchom a minimálnou nasiakavosťou, čo znamená, že ani nečistoty a prach ju po čase neznehodnotia. Je odolná proti tvorbe plesní, mastnote a veľmi dobre sa čistí. Jej použitie je teda všestranné, o čom sa môžete samozrejme veľmi rýchlo presvedčiť. Stačí škárovať s Mapei.

Publikované: 26. 09. 2018 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Praktické tipy

Autor: Alena Čevelová